יו"ר ההסתדרות הרפואית פתח בשביתת רעב

במסיבת עיתונאים, לאחר שהבוקר נתן בית הדין לעבודה אור ירוק לשביתת הרופאים, הודיע יו"ר ההסתדרות הרפואית לאוניד אידלמן כי עד לשיפור תנאי הרופאים - הוא שובת רעב. "בידך החלטה אחת פשוטה - אסון או פתרון", תקף את נתניהו. "אנחנו הרופאים עומדים מדי יום לצד החולים, עושים הכל כדי לסייע כדי להציל את הרפואה"

שוברים את הכלים: במסיבת עיתונאים שכינס היום יו"ר ההסתדרות הרפואית לאוניד אידלמן, הוא הכריז כי הוא שובת רעב מעתה ועד לשיפור תנאי הרופאים, לפי דרישות ההסתדרות. בשבוע שעבר הודיעו הרופאים המתמחים בית החולים "מאיר" על שביתת רעב.

אידלמן תקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "בידך החלטה אחת פשוטה - אסון או פתרון. אנחנו הרופאים עומדים מדי יום לצד החולים, עושים הכל כדי לסייע כדי להציל את הרפואה ואת הבריאות בישראל. מר נתניהו, תן לנו את הכלים לעזור לחולים כדי להציל את המערכת".

"לאן נעלמת, אדוני שר הבריאות וראש הממשלה בנימין נתניהו?", המשיך. "תסתכל היום בעיני החולים, הרופאים, המתמחים, הבכירים, ותישא בכובד האחריות. תעשה את המעשה הנכון. באחריותך להציל את מערכת הבריאות הקורסת, לא היום, לא מחר, לא מחרתיים, עכשיו!".

בתי החולים הציבוריים בשביתת פתע

בתום דיונים ארוכים שנמשכו לאורך הלילה, דחה לפנות בוקר בית הדין הארצי לעבודה בירושלים את בקשת המדינה להוציא צווי מניעה להסתדרות הרופאים. כתוצאה מכך מושבתים היום בתי החולים ברחבי הארץ ופועלים במתכונת שבת.

עם זאת, דחה בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המתמחים לצרף נציג מטעמם למשא ומתן כגוף נפרד מנציגי ההסתדרות הרפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק