השר להגנת הסביבה מאשים: "הכרמל לא משוקם בגלל משרד האוצר"

בסוף 2010, לאחר שכובתה השריפה הגדולה שכילתה את הר הכרמל, הוחלט בממשלה על תכנית חירום לשיקום האזור הפגוע. אלא שעד היום, כך נראה, לא נעשתה כל פעולה. במשרד להגנת הסביבה מכוונים אצבע מאשימה למשרד האוצר: "שר האוצר מנע את שיקום תשתית הטבע והתיירות שנפגעו קשות בשריפה"

אסון הכרמל. ארכיון (חדשות 2)

השריפה בכרמל, שגבתה את חייהם של 44 בני אדם, כילתה גם 25 אלף דונמים בהרים הירוקים ושינתה לחלוטין, לפחות לשנים הקרובות, את הנוף באזור. לאחר שכובתה האש הוחלט על תכנית לשיקום הכרמל אך היום מאשימים במשרד להגנת הסביבה: בגלל האוצר אין שיקום.

"בשל סירוב האוצר לממן את עלות השיקום, דחתה הממשלה בחודשיים את הכרעתה על תקצוב תוכנית שיקום הכרמל", נמסר ממשרדו של השר גלעד ארדן.

עוד לפי ההודעה, "שר האוצר מנע את שיקום תשתית הטבע והתיירות שנפגעו קשות בשריפה, ומנע את ביצוע חישוף רצועת בטיחות בין היישובים ליער, שנועדה למנוע התפשטות שריפה עתידית לתוך היישובים".

ארדן עצמו תקף ואמר כי "מעציב מאוד ששר האוצר מוכן להשאיר את הכרמל שנפגע כה קשה בשריפה, ללא פעולות הטיפול והשיקום הנדרשים בהקדם. סירוב האוצר לממן סכום מינימאלי של 55 מיליון שקלים יגרום לסכנת התפשטות שריפות, בעיקר כעת בימי הקיץ הלוהטים".

ממשרד האוצר טרם התקבלה תגובה לדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת