דוח המדוזות השבועי: צורב, אבל פחות

לאחר שבועות בהם כמעט ולא יכולנו לשחות בים מבלי להיתקל במדוזה, נראה שהנחיל שתקף את חופי ישראל מתרחק מעט וכעת רק שוליו נראים בחופים. עם זאת, עדיין מורגשת צריבה במים. ריכוזים גדולים יותר של מדוזות תוכלו "לפגוש" בחופי ראשל"צ וחיפה

מפת המדוזות לסוף השבוע (חדשות 2)

עדיין מדוזות, עדיין צריבות, אבל הרבה פחות: מהמכון לחקר ימים ואגמים לישראל נמסר בצהריים לחדשות 2 באינטרנט כי רק שובלו של נחיל המדוזות שחווינו על בשרנו לאחרונה, מסוג "החוטית הנודדת", מצוי מול חופי הארץ.

מדוזות בודדות נצפות בים מאשקלון בדרום ועד אכזיב בצפון, אך עדיין מורגשת תופעת "המים הצורבים". ריכוזים מעט יותר גדולים של מדוזות "חוטית" נמצאים מול חופי ראשון לציון וחיפה. בתוך כך הדגישו היום במכון לחקר ימים ואגמים, כי למרות דיווחים על כך בכלי תקשורת בימים האחרונים, לא צפויות להגיע לחופי ישראל "מדוזות קטלניות". במכון קיבלו פניות רבות בנושא ומציינים: "אנו מבקשים להרגיע את הציבור".

אם אתם מתכננים להגיע לחוף הים למרות המדוזות במהלך סוף השבוע, כדאי שתדעו כי צפויה ירידה קלה בעומס החום. לאורך רצועת החוף ישרור עומס חום בינוני וגובה הגלים יגיע עד ל-80 סנטימטרים. במהלך שבוע הבא צפוי לפקוד את אזורנו גל חום כבד שילווה ביובש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק