הקנאביס הרפואי ימשיך לגדול בארץ

במסגרת הסכמה שהושגה בין משרדי הממשלה השונים, הוחלט להמשיך ולגדל את צמח הקנאביס למטרות רפואיות בישראל, במקביל לייבוא מחו"ל. זאת לאחר שבמשרד לביטחון הפנים דרשו להפסיק כליל את הגידול המקומי. החקלאים: ייבוא ייקר לחולים את התרופה ב-1000%

קנאביס רפואי. ארכיון (חדשות 2)

לאחר שבועות ארוכים של דיונים, הגיעו החקלאים ומשרד הבריאות להסכמה בנושא הקנאביס הרפואי. בממשלה ביקשו תחילה להפסיק את גידול הקנאביס בישראל ולייבא אותו מחו"ל, אך החקלאים התנגדו. במסגרת ההסכמה, ימשיך הגידול המקומי במקביל לייבוא.

גידול הקנאביס הרפואי בישראל החל לפני כשלוש שנים. לפני כשנה הפך הענף למסחרי וכל רישיונות הגידול והשימוש בו ניתנים על ידי משרד הבריאות ובאישור משטרת ישראל. כיום במדינת ישראל חיים כ-5,500 חולים שזכאים לרכוש קנאביס ו-8 חוות המגדלות את התרופה.

במסגרת ההסכמה הוחלט כי משרד החקלאות יהיה אחראי על המגדלים ושטחי הגידול, משרד הבריאות יהיה אחראי לחולים ולמחקרים בתחום והמשרד לביטחון פנים יהיה אחראי על כך שהשימוש יהיה רפואי בלבד.

החקלאים ציינו מספר יתרונות לגידול המקומי. למשל, עלות הקנאביס בגידול מקומי הינה כשבעה שקלים לגרם ואילו עלות של התרופה המיובאת מחו"ל היא כשבעים שקלים לגרם. המשמעות, לדבריהם, היא שחלק ניכר מהחולים לא יוכלו לעמוד בנטל קניית התרופה המיובאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק