הצעירה שהתמוטטה בבדיקה שוחררה מטיפול נמרץ

בת ה-26 שאושפזה במצב קריטי לאחר סיבוך במהלך בדיקת מי שפיר ועברה הפלה שבה בימים האחרונים להכרה מלאה בבית החולים "קפלן" ואף שוחררה ממחלקת טיפול נמרץ למחלקת נשים. "היא נמצאת בעיצומו של תהליך שיקומי שנועד להשיבה הביתה ולשגרת חייה", אמרו בביה"ח לחדשות 2 באינטרנט

התמוטטה לאחר הבדיקה. אילוסטרציה (חדשות 2)

מתאוששת: בת ה-26 שהתמוטטה לאחר בדיקת מי שפיר ועברה הפלה שבה להכרתה ואף שוחררה ממחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "קפלן" למחלקת הנשים.

ד"ר עדי נמרוד, מנהל יחידת טיפול נמרץ כללי בבית החולים אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "בימים האחרונים חל שיפור ניכר במצבה של המטופלת. היא שבה להכרה מלאה ואינה זקוקה יותר לסיוע וניטור ביחידה לטיפול נמרץ ולכן הועברה להמשך תהליך החלמה והתאוששות במחלקת נשים בבית החולים. היא נמצאת בעיצומו של תהליך שיקומי שנועד להשיבה הביתה ולשגרת חייה".

רחמה של הצעירה נכרת לאחר הסיבוך שאירע בבדיקה. בתחילת רוקן הרחם, כנהוג בשיבוש הנדיר יחסית בבדיקת מי השפיר, אך לאחר שהדבר לא עזר, נאלצו הרופאים לכרות את הרחם - והשאירו את השחלות, כדי שאם תחיה, תוכל הצעירה בעתיד להביא ילדים באמצעות אם פונדקאית. זה היה ההיריון הראשון שלה.

אותו רופא ושתי בדיקות מי שפיר שהסתבכו

בשבוע שעבר התייחס לראשונה הרופא שביצע את בדיקת מי השפיר שהסתבכה לטרגדיה - השנייה במספר מאותו הסוג שפוקדת אותו במהלך הקריירה שלו. מדובר ברופא ותיק ומוערך שלבקשתו התראיין מבלי לחשוף את שמו.

"יש עניין סטטיסטי שלאחת מ-1,000 יולדות זה יכול לקרות. אצלי זה קורה פחות", הצהיר הרופא. "בין המקרה ההוא לנוכחי לא התמודדתי אף פעם עם זיהום - ואני אומר את זה כמי שאחראי ליותר מ-1,000 בדיקות בכל שנה. באופן מעשי, כאשר יש סיבוך אחרי בדיקת מי שפיר קושרים את זה למי שפיר. באופן תיאורטי יכול להיות שהזיהום הזה היה קורה גם בלי הבדיקה בגרמניה מתו עשרות נשים מחיידק דומה בלי שעברו בדיקת מי שפיר".

על התקרית הדומה שאירעה לפני 15 שנים, אמר הרופא: "היה זיהום קשה והאישה נפטרה ב'הדסה'. אבל אז הסקנו מסקנות. עשינו שינויים ומאז לא היה כלום. אני מכיר הרבה מקרים שקרו, אבל לרופאים אחרים, לא לי. זה לא מגיע לתקשורת כי זה לא כל כך דרמטי. יש הפלות מזוהמות בשכיחות ידועה, אחרי מי שפיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק