הצעירה שהתמוטטה לאחר בדיקת מי שפיר שבה להכרה

שיפור במצבה של בת ה-26 שאושפזה במצב קריטי לאחר סיבוך במהלך בדיקת מי שפיר. בביה"ח קפלן מדווחים כי היא אף שבה להכרה חלקית, אך היא עדיין בסכנת חיים ומצבה מוסיף להיות קשה מאוד

התמוטטה לאחר הבדיקה. אילוסטרציה (חדשות 2)

אור בקצה המנהרה: בבית החולים "קפלן" ברחובות מדווחים הערב על שיפור קל במצבה של בת ה-26 שהתמוטטה לאחר בדיקת מי שפיר ועברה הפלה, אך עדיין נשקפת סכנה ממשית לחייה.

ד"ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים, אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט כי "האישה שבה להכרה חלקית, אך מצבה מוסיף להיות קשה מאוד. ניתן לזהות שינוי הדרגתי חיובי במצבה. הרופאים עושים את כל מה שאפשר על מנת לייצב אותה, אך הדרך ארוכה מאד".

רחמה של הצעירה נכרת לאחר הסיבוך שאירע בבדיקה. בתחילת רוקן הרחם, כנהוג בשיבוש הנדיר יחסית בבדיקת מי השפיר, אך לאחר שהדבר לא עזר, נאלצו הרופאים לכרות את הרחם - והשאירו את השחלות, כדי שאם תחיה, תוכל הצעירה בעתיד להביא ילדים באמצעות אם פונדקאית. זה היה ההיריון הראשון שלה.

אותו רופא ושתי בדיקות מי שפיר שהסתבכו

בשבוע שעבר התייחס לראשונה הרופא שביצע את בדיקת מי השפיר שהסתבכה לטרגדיה - השנייה במספר מאותו הסוג שפוקדת אותו במהלך הקריירה שלו. מדובר ברופא ותיק ומוערך שלבקשתו התראיין מבלי לחשוף את שמו.

"יש עניין סטטיסטי שלאחת מ-1,000 יולדות זה יכול לקרות. אצלי זה קורה פחות", הצהיר הרופא. "בין המקרה ההוא לנוכחי לא התמודדתי אף פעם עם זיהום - ואני אומר את זה כמי שאחראי ליותר מ-1,000 בדיקות בכל שנה. באופן מעשי, כאשר יש סיבוך אחרי בדיקת מי שפיר קושרים את זה למי שפיר. באופן תיאורטי יכול להיות שהזיהום הזה היה קורה גם בלי הבדיקה בגרמניה מתו עשרות נשים מחיידק דומה בלי שעברו בדיקת מי שפיר".

על התקרית הדומה שאירעה לפני 15 שנים, אמר הרופא: "היה זיהום קשה והאישה נפטרה ב'הדסה'. אבל אז הסקנו מסקנות. עשינו שינויים ומאז לא היה כלום. אני מכיר הרבה מקרים שקרו, אבל לרופאים אחרים, לא לי. זה לא מגיע לתקשורת כי זה לא כל כך דרמטי. יש הפלות מזוהמות בשכיחות ידועה, אחרי מי שפיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק