צפו: עובדי תחנת הכוח בחדרה נאבקים במדוזות

מה שצורב למתרחצים את העור, מהווה סכנה של ממש לייצור החשמל. אנשי תחנת "אורות רבין" מפנים מדי יום מאות טונות של בעל החיים הימי, שהגיע בנחיל ענק לחופי ישראל ומאיים לשבש את הפעילות. בצחנה אדירה הם מפנים את המדוזות למכולות ומשם לאתר אשפה - שם הן מתאדות ונעלמות כעבור זמן קצר

המדוזות שמציפות הקיץ בהמוניהן את חופי ישראל מהוות מטרד מעצבן למדיי עבור הרוחצים בחופים, אבל מתברר כי נחיל הענק שהגיע לאחרונה הביא עמו כמות שיא של בעלי החיים הימיים שלא רק צורבים את העור - אלא מהווים איום של ממש על פעילות תחנת הכוח בחדרה.

מנגנוני הקירור של תחנת "אורות רבין" שואבים את מי הים התיכון - ואת המוני המדוזות ששוחות בהם. אלו זורמות אל תוך המסננים, ומאיימות לגרום למים שבמכלים לעלות על גדותיהם.

כדי למנוע הפרעה בייצור החשמל, נאלצים בימים האחרונים עובדי מחלקת המשק ב"אורות רבין" להתמודד עם התופעה, וכשהם מצוידים בביגוד מגן מפני הארס הם אוספים בכוחות עצמם את כמות המדוזות האדירה - שגרמה שם לצחנה עזה ובלתי נסבלת.

מהתחנה לעפולה - במאות טונות

החשש מפני כמות מדוזות קיצוניות במיוחד שתצליח לחדור אל תוך צינורות הקירור ותביא להפסקת ייצור החשמל בתחנת הכוח שריר וקיים, וכדי להימנע ממנו עובדים אנשי הצוות בכוחות שיא.

על פניו, לא נראה כי גורם מסוים הוא שהביא את המדוזות בהמוניהן אל חופי ישראל - שמופיעות הן בצבע כחול והן בלבן. מתחנת הכוח מובלות המדוזות במשאיות ובמכולות אל אתר פסולת בעפולה, שם הן נעלמות ומתאדות בשמש כעבור זמן קצר - בשל העובדה שכ-90% מגופן מורכב מים. נתון שמחדד את הכמות האדירה היא העובדה שמדי יום מפונים לעפולה מאות טונות של מדוזות שפונו מ"אורות רבין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת