מיקה הצילה במותה את חייהם של 4 צעירים

בני משפחתה של מיקה בורין, הילדה בת ה-5 וחצי שטבעה בסוף השבוע שעבר בחוף עין גב, החליטו לתרום את איבריה ובכך להציל את חייהם של אחרים. במהלך סוף השבוע הושתלו בהצלחה הלב, הריאות והכליות של מיקה בארבעה בני אדם. בני משפחתה אמרו: "בצל האסון הכבד שפקד אותנו זו נחמתנו הקטנה"

מיקה בורין. הצילה חיים במותה (באדיבות המשפחה)

מיקה בורין בת ה-5 וחצי, שטבעה לפני כשבוע בחוף עין גב, הצילה במותה ארבעה בני אדם. הוריה נתנו הסכמה לתרום את איבריה לאחר שנקבע לה מוות מוחי והסבירו: "דבר לא יחזיר לנו את מיקה שלנו, אך בצל האסון - זו נחמה קטנה".

במשך ימים ארוכים נאבקו רופאי בית החולים "העמק" בעפולה על חייה של מיקה, אך ביום חמישי האחרון קבעו מומחים כי היא סובלת ממוות מוחי נשימתי ומותה נקבע.

בני משפחתה של מיקה החליטו לתרום את אבריה, כדי להציל חיים: ״דבר לא יחזיר את מיקה שלנו, אך אנו רואים ערך עליון בהצלת חיי אדם. בצל האסון הכבד שפקד אותנו זו נחמתנו הקטנה שאולי איבריה של מיקה העניקו חיים ותקווה לאלו הזקוקים לזה״.

לבה וראותיה של מיקה הושתלו בילד בן 9, כבד הושתל בצעירה בת 17, כליה הושתלה בנערה בת 15 וכליה שנייה בצעירה בת 19. שתי קרניות יושתלו במהלך השבוע הקרוב בשני חולים נוספים.

"ילדים יודעים מה המשמעות של תרומת איברים"

דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות, אמרה בתגובה כי "המרכז הלאומי להשתלות, ועם ישראל כולו, רואים ומרגישים את התוצאות המרגשות מכל זויות ההסתכלות".

"נעשית עבודת הסברה רחבה ביותר בנושא כל כך רגיש במשך מעל עשר שנים", נמסר עוד מהמרכז להשתלות. "בבתי ספר מגיל צעיר ילדים יודעים מה המשמעות של נושא תרומת איברים והצלת חיים, הרצאות בבסיסים צבאים באירגונים ובבתים פרטים בחוגי בית.

"התקשורת מאוד מאוד עוזרת להראות לכולם שאכן יש המשכיות לחיים והנתינה הזו עוזרת למשפחות לחיות עם העובדה הכואבת של המוות, כאשר היא רואה בברור את החיים שהעניקו", מסבירה שרר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת