היולדת נרדמה בזמן ההנקה - והתינוק מת

טרגדיה בביה"ח שיבא: תינוק נחנק למוות תחת אמו שנרדמה בזמן ההנקה. האישה ביקשה להתרגל אל בנה במסגרת "ביות מלא", שבו התינוק שוהה בחדר אמו ולא בתינוקייה. כשהגיעו האחיות לחדרה, כבר לא ניתן היה להצילו. גורם בביה"ח: "הדבר קרה ממש מתחת לאף של צוות האחיות"

אישה בשנות ה-30 לחייה שילדה בבית החולים "שיבא", לקחה את תינוקה הרך להנקה בבית היולדות. מסיבה כלשהי היא נרדמה בזמן ההנקה, ובנה נחנק למוות תחתיה. כך פורסם הבוקר ב"ישראל היום".

היולדת ביקשה להתרגל אל התינוק שרק נולד במסגרת האפשרות של "ביות מלא" - שבה התינוק שוהה בחדר אמו בעריסה ולא בתינוקייה כמקובל. בלילה שבין יום שלישי לרביעי בשבוע שעבר הגיעה האם לקחת את תינוקה לשם הנקתו בבית היולדות שבו שהתה.

סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, הגיע הצוות הרפואי לחדר ומצא את התינוק כשהוא שוכב ללא רוח חיים לצידה של האם.

הגרסאות חלוקות לגבי מה שקרה מהרגע שבו לקחה האם את בנה לחדרה. עובד בבית החולים סבור כי האם נרדמה בזמן ההנקה ונשכבה על התינוק מתוך שינה עד שהוא נחנק. בבית החולים טוענים שהאם היניקה את התינוק בזמן שישבה על כורסה ונרדמה מבלי להחזירו לעריסה כנדרש. על פי גרסה זו, התינוק ככל הנראה נחנק מחלב האם מבלי שהצליח לעכל אותו.

"האחריות במקרה שלפנינו - משותפת"

עובד בבית החולים סיפר כי "הטרגדיה התרחשה ממש מתחת לאפן של האחיות. חייבים לרענן נהלים והנחיות, מדובר במוות מיותר".

גורם בכיר נוסף בבית החולים הסביר: "היה מקום לתשומת לב של האחיות, ההוראה להנקה הניתנת לאמהות הטריות היא חד משמעית - אסור להיניק בשכיבה במיטה. חשוב להבין שנשים שרק ילדו כואבות ותשושות, מלאות מתח וסבל והאחריות של הצוות הרפואי להסתובב בין חדריהן ולוודא שהאמהות לא יניקו בשכיבה כשהתינוק נרדם להן בין הידיים", אמר הגורם והדגיש: "האחריות במקרה הטרגי שלפנינו - משותפת".

ממשרד הבריאות נמסר כי "האירוע דווח למשטרה, ומבדיקה ראשונית עולה כי לא מדובר ברשלנות רפואית אלא במקרה טרגי ומצער".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק