הישג ראשון לתושבי חדרה: מתקן הגז יוקם במרחק שיעלה על 10 ק"מ מהחוף

משרד התשתיות החליט להרחיק את מתקן הגז המתוכנן והוא יוקם במרחק שיעלה על 10 ק"מ מהחוף. התושבים טענו כי המרחק המקורי שתוכנן מהווה סכנה בטיחותית, היום הם השיגו תוצאה ראשונה למאבקם

בעקבות הכתבה ששידרנו ביום חמישי על מאבק התושבים באזור חדרה נגד הקמת מתקן ליבוא גז נוזלי קרוב לחוף, הודיע היום משרד התשתיות כי יקדם הקמת מתקן צף במרחק שיעלה על עשרה קילומטרים מקו החוף.

בדיון בוועדת פנים וסביבה הודיעה ראש מטה שר התשתיות סמדר בת אדם, כי המצוף לקליטת הגז הנוזלי ימוקם על פי דרישת ישובי החוף במרחק שיעלה על 10 ק"מ. קידום המתקן הקבוע במרחק של 2.8 ק"מ מהחוף ישאר בשלב זה ברמה התכנונית בלבד.

בישיבה תקפו חברי הכנסת דב חנין, דני דנון, משה גפני, יעקב אדרי ואורי מקלב את ההליך התכנוני הלקוי שהוביל משרד התשתיות ודרשו להקפיא באופן מיידי את המכרזים בנושא עד שיוצגו סקרי סביבה, בטיחות וביטחון המותאמים למכלול הסיכונים מולם ניצבת מדינת ישראל. יו"ר הוועדה דב חנין מתח ביקורת על פיקוד העורף שלא ענה לפנייתו בעניין הערכת הסיכונים ולא שלח נציג מטעמו לדיון.

מטה המאבק המשותף לחדרה וישובי החוף בירך את משרד התשתיות על ההבנה כי את מתקן הגז הנוזלי יש להקים במרחק של מעל 10 ק"מ מחופי חדרה. אבישי קימלדורף, מהנדס עיריית חדרה אמר: "אין ספק כי מדובר בהתפתחות חיובית, אולם מדובר בסיסמאות ריקות מתוכן וזאת עד שיוצגו סקרים מקצועיים ובלתי תלויים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק