חטף קליע בחזה - ולא הרגיש כלום

תושב הצפון ישב בסוף השבוע עם חבריו בחצר, כשלפתע חש מכה בחזה. הוא חשב שמדובר בפגיעת אבן קטנה, אבל אחרי יומיים, כשהכאבים לא פסקו, הוא החליט לבדוק את העניין בבית החולים. הרופאים שבדקו אותו לא האמינו: בחזהו של האיש היה נעוץ קליע של רובה אם-16, שפגע בדיוק ברווח שבין הלב והריאות - מה שהציל את חייו

נועם פינסקי, בן 52 ממושב אלון הגליל שבצפון, ישב ביום שישי האחרון בחצר ביתו עם חבריו, כשלפתע חש מכה קלה בחזה. הוא פשט את חולצתו והבחין בפצע קטן, וחשב לתומו שמדובר באבן קטנה שפגעה בו.

אלא שהכאב בחזה לא חלף, וביום ראשון החליט נועם לגשת לבדוק את העניין בבית החולים "העמק" בעפולה – שם ציפתה לו הפתעה של ממש. הרופאים שבדקו אותו גילו לתדהמתם כי בחזהו של פינסקי נעוץ קליע בקוטר 5.56 מ"מ, שנורה מרובה אם-16.

הקליע, למרבה מזלו של נועם, ננעץ בדיוק ברווח שבין הלב לריאות, וכך חייו ניצלו. "אילו הקליע היה פוגע במקום אחר בבית החזה, הפגיעה הייתה עלולה להיות קטלנית", אמרה הכירורגית שטיפלה בו, ד"ר דנה משולם, לעיתון "ידיעות אחרונות".

"פתאום הרגשתי כאב חד בחזה"

ואילו פינסקי עצמו רק מודה על מזלו הטוב. "ישבתי עם חברים בחצר, ונשמעו יריות. פתאום הרגשתי כאב חד בחזה, אבל בכלל לא שייכתי אותו כלל ליריות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "היינו קצת מוטרדים אבל לא ראינו כלום, הפצע לא דימם, אמרתי לעצמי: 'בטח שפשף אותי משהו'".

"אחרי 24 שעות ראיתי פס כחול בגוף שנראה כמו דימום פנימי, נתיב של משהו שנכנס לגוף, וחשבתי שזה כנראה מכלי נשק. במוצ"ש זיהיתי שזה כנראה משהו שחדר לי לגוף, עירבתי את המשטרה כי חשבנו שאולי מדובר ברובה אוויר, אבל לא חשבתי שזה קשור ליריות מאותו ערב. איך יגיע ממרחק כזה קליע של M-16?".

"בבית החולים שלחו אותי לצילום, ראו את הקליע והחליטו שמסוכן מדי להוציא אותו", סיכם נועם. "קיבלתי את דעתם. אני יודע שכל הישובים באזור פה, של כפרים ערביים, סובלים מבעיה כזו. אם זה במקרה נחת עלי "טוב" זה יכול גם להסתיים גרוע הרבה יותר ואפילו להרוג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת