סגן שר הבריאות ליצמן: "לא ארד מהתביעה שלי"

"כולם מחפשים את הדברים הקלים ואני נוגע בשורש הבעיה. שיקום אדם אחד ויגיד 'אני מוכן שרופא שעובד כל כך הרבה שעות יטפל בי'", כך אומר היום סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בתגובה לטענות הרופאים נגדו. על ההאשמות לפיהן לא תורם למו"מ אמר: "שטויות"

מערכת הבריאות מושבתת היום כמעט כולה בעקבות החרפת שביתת הרופאים. נציגי הרופאים במשא ומתן מאשימים אדם אחד במצב הקשה ובקיפאון במגעים: סגן שר האוצר, יעקב ליצמן.

בריאיון לערוץ החדשות דחה ליצמן את הטענות הקשות נגדו, לפיהן "לא טרח" כלל להיפגש עם נציגי הרופאים ולנסות להביא לסיום המשבר. "המנכ"ל נפגש איתם עשרות פעמים וגם הפקידות של האוצר, לכן זה סתם שטויות להגיד שלא נפגשנו".

"במסגרת ביקורות הפתע שאני עורך בבתי החולים, פגשתי מתמחה שעבד 24 שעות והיה צריך לעבוד עוד 5 שעות, שאלתי כמה אנשים יש לו במחלקה והוא אמר לי 49. עכשיו שמישהו יבוא אליי, ויגיד לי שהוא מוכן שהמשפחה שלו תטופל ברופא שעובד 24 שעות רצופות. אמרתי אז, לפני שנה, שאני הולך לחסל את זה", הסביר ליצמן.

"כולם תומכים בי"

לדבריו, עוד לפני תחילת השביתה, הוא דאג להביא תקנים נוספים לרופאים וגם דאג להוספת מיטות במחלקות השונות בבתי החולים. "כולם מחפשים את הדברים הקלים ואני נוגע בשורש הבעיה. שיקום אדם אחד ויגיד 'אני מוכן שרופא שעובד כל כך הרבה שעות יטפל בי'".

"אין שום נתק", הסביר סגן שר האוצר. "אנחנו יושבים כל הזמן, יש משא ומתן ואני לא ארד מהתביעה שלי. אני מסתובב בציבור, בבתי החולים, כולם תומכים בי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק