מוכנים? ענן אפר נוסף בדרך לישראל

אחרי ענן האפר שחלף בשמי הארץ במהלך השבוע, צפוי ענן אפר נוסף לעשות את דרכו אלינו השבוע מכיוון אפריקה. למרות שיכיל חלקיקים רבים יותר, הוא אינו צפוי לשבש את לוח הטיסות בישראל

ענן וולקני נוסף בדרך לישראל: אתמול נפלט מלוע הר הגעש באריתריאה ענן וולקני קטן, שבניגוד לענן הוולקני שחלף השבוע בשמי ישראל, מכיל חלקיקי אפר רבים. עם זאת, לא צפוי הענן הוולקני הנוסף, שיגיע בהמשך השבוע לשמי הארץ, לשבש את לוח הטיסות בישראל.

חלקיקי האפר עשויים מחומר סיליקטי (צורן), המהווה סכנה גדולה יותר למנועי המטוסים מהגופרית הדו-חמצנית שהייתה מצויה בענן הוולקני שחלף באזורנו השבוע. זאת ועוד, צפוי הענן לחלוף בגובה של עשרה קילומטרים מעל פני הקרקע, לעומת מרחקו של הענן הקודם - 13 קילומטרים וחצי. את המידע סיפק המרכז לניטור אפר וולקני בצרפת לשרות המטאורולוגי הישראלי. יש לציין כי חלקיקי האפר אינם מסוכנים לנשימה.

בראשית השבוע עבר מעל שמי ישראל ענן האפר, שבחלקו אף ניתן היה לצפות. החלקיקים שנפלטו בעקבות ההתפרצות הגעשית באריתראה, המשיכו לאחר מכן לעשות את דרכם ברחבי יבשת אסיה. למרות החשש שהיה תחילה משיבושי הטיסות באזור הדרום, הענן נע בשמיים בגובה של 13 עד 15 קילומטרים, ולכן לא היווה סכנה לתנועת המטוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת