כך נראה ענן האפר הוולקני מעל גבעתיים

גם תושבי המרכז זכו לצפות בענן האפר הוולקני שהגיע לשטח ישראל. תושבי גבעתיים יכלו לראות את העננה העכורה בשמיים, שבקרוב תעבור אותנו ותמשיך לשאר מדינות היבשת. למרבה המזל החלקיקים נעו בגובה של 13 עד 15 קילומטרים ולא הפריעו לתנועת המטוסים

הענן הוולקני ממשיך להתפשט ברחבי ישראל: בשעות הצהריים היה ניתן לצפות בעננת האפר גם מנקודות שונות באזור המרכז. תושבי גבעתיים זכו גם הם לצפות במחזה הנדיר.

החלקיקים שנפלטו בעקבות ההתפרצות הגעשית באריתראה, ממשיכים לעשות את דרכם ברחבי יבשת אסיה. לאחר שענן האפר עבר מעל סודן ומצרים הוא הגיע היום לישראל. מנקודות מסוימות באזור המרכז ניתן היה לצפות בעננה הצהובה בכיוון דרום-מזרח.

למרות החשש שהיה תחילה משיבושי הטיסות באזור הדרום, הענן נע בשמיים בגובה של 13 עד 15 קילומטרים, ולכן הוא לא מהווה סכנה לתנועת המטוסים. אם אתם גם מעוניינים להביט בתופעה השמיימית תוכלו לצאת החוצה ולנסות לזאת באופק את העננים העכורים שבקרוב יעזבו את שטח ישראל.

חשש להתפרצויות נוספות

בתום סדרה של 13 רעידות אדמה בגבול שבין אתיופיה לאריתריאה שהחלה שלשום, התפרץ אתמול לפנות בוקר הר הגעש שממנו נפלט האפר. ההר נאברו מתנשא לגובה של 2,100 מטרים וקוטר מכתשו הוא כשבעה קילומטרים. לא זכורות התפרצויות שלו בעבר הקרוב, ויש חשש כי פעילותו ורעידות האדמה הממושכות עלולים לעורר גם הר געש סמוך לו שהתפרץ במאה ה-19.

חלקיקי האפר שנפלטו לאחר ההתפרצות נראים כמו עננים בעלי גוון אפרפר-כחלחל והם שונים למדי מאובך. הם מרחפים בגובה של כ-14 קילומטרים בשמיים ונצפו כבר בשעות הבוקר באזור הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת