הענן הוולקני מגיע הלילה לישראל

לאחר שהצלחנו להתחמק מהענן הוולקני ששיתק את אירופה, התפרצות געשית באריתריאה מאיימת על ישראל. בשעות הלילה צפוי ענן האפר להגיע לחלקה הדרומי של ישראל ומשם להתפשט גם לירדן. ברשות שדות התעופה ידונו מחר בהתפתחויות בנושא

האם ענן וולקני ישתק את ישראל? ארכיון (חדשות 2)

ענן אפר וולקני הולך ומתקרב לישראל: חלקיקי האפר שנפלטו בהתפרצות הר הגעש אמש באריתריאה כבר הגיעו לשמי מצרים ונמצאים 900 קילומטר בלבד משטח ישראל. החשש: הענן יביא לשיבושי טיסות המגיעות מדרום.

האפר הוולקני שנישא בריכוזים משתנים, נמצא בגובה של בין 11 ל-13 קילומטרים באטמוספרה. על פי מודל השירות המטאורולוגי הצרפתי, כבר בשעות הלילה יופיעו חלקיקי החומר הגעשי בסיני ודרום הארץ.

מחר בבוקר צפוי ענן האפר, שהרכבו ומידת מסוכנתו לא ברורים, לעבר גם מעל ירדן. גורמים בישראל מעריכים כי ריכוזים מסוימים של החלקיקים הנישאים באוויר, עלולים ליצור שיבושים בנתיבי הטיסה מישראל דרומה העוברים בים סוף, בניהם הטיסות לדרום אפריקה ולמזרח הרחוק.

עד כה לא ברור היקף ההתפרצות האמיתי של הר הגעש, שכן המידע המגיע מאפריקה לוקה בחסר. מתמונות הלוויין עולה תמונה מעודדת, לפיה חלה הפחתה משמעותית בפליטת האפר מהר הגעש נאברו, אך ייתכן ומדובר ברגיעה זמנית בלבד. מחר בבוקר צפויה ועדה של רשות התעופה האזרחית לדון בהתפתחויות בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת