משרד הבריאות מזהיר: סכנה מתרופות ותכשירים מתוצרת בית מרקחת "נצח ישראל" בתל אביב

ביקורת שנערכה בבית המרקחת בעיר העלתה ממצאים מדאיגים באשר לאיכות התרופות שיוצרו בו, שמהם נשקפת סכנה למשתמשים בהן. כל מי שרכש אותם, בכל הארץ, נדרש להפסיק לאלתר את השימוש

סכנה בתרופות. אילוסטרציה (חדשות 2)

משרד הבריאות פרסם בצהריים הודעה חריגה שלפיה נקראים כל האזרחים שרכשו תרופות ותכשירים בבית המרקחת "נצח ישראל" הממוקם ברחוב שעל שמו הוא קרוי בתל אביב להפסיק את השימוש במוצרים, עקב מה שהגדירו שם "חשד בדבר איכות המוצרים" שהוכנו שם – והופצו בכל רחבי הארץ.

דליה כהן, הרוקחת המחוזית של מחוז תל אביב, הסבירה לחדשות 2 באינטרנט כי "נערכה ביקורת בבית והתברר כי מאות מוצרים שנרקחו שם הוכנו ללא רישום של חומרי הגלם שהם עשויים מהם. אי אפשר לברר מה איכות החומרים האלה, מה הרכיבים שהם מכילים ועוד. יש לנו ראיות לכך שנרכשו להכנת התכשירים חומרי גלם שאינם מיועדים לשימוש רפואי, כמו כימיקלים שמשמשים בתעשייה הכימית".

כהן הסבירה כי בשל ממצאי הביקורת, התעורר חשש כי שימוש במוצרים מתוצרת "נצח ישראל" עלול להסב נזק בריאות, כמו עלייה בלחץ הדם וברמת הסוכר.

"הם קבעו שם למוצרים שלהם תאריכי תפוגה ארוכים מאוד באופן לא סביר ומבלי שיהיו לכך שום אסמכתאות. אנו גם חושדים שכל ההכנה שלהם לא נעשה בתנאי המעבדה המקובלים".

בין המוצרים שנרקחו במקום והופצו לכל רחבי הארץ, גם סירופים, כמוסות, זריקות הורמונאליות ומשחות הנמנים על הרפואה הקונבנציונלית וההומאופטית.

"אנחנו עדיין נמצאים בעיצומה של החקירה, ולמרות זאת, בשל החשש, החלטנו לפרסם כבר עכשיו אזהרה לציבור", הסבירה כהן. "אנחנו מצפים מכל מי שרכש תכשיר שיוצר שם, בכל הארץ, לא להשתמש בו ולפנות בהקדם לרופא המטפל כדי לקבל תחליף ולראות מה לעשות הלאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת