מחקר חדש: מוצרי קלקר גורמים לסרטן

אחרי הסלולר, עוד מוצר שמצוי מסביבנו נכנס ל"רשימה השחורה" של החומרים המסרטנים. מחקר חדש של רשות הבריאות האמריקנית קובע כי הכימיקל סטיירין, המצוי בין היתר במוצרי הקלקר, עשוי לגרום לכמה סוגים של מחלת הסרטן לרבות סרטן הדם - לוקמיה

שבוע לאחר הודעת ארגון הבריאות העולמי על כך שטלפונים סלולריים הם "מסרטן אפשרי" - ומשרד הבריאות האמריקני מצרף ל"רשימה השחורה" 8 חומרים חדשים, ובהם גם מוצרי קלקר. 

מחקר חדש של רשות הבריאות האמריקנית קובע כי הכימיקל סטיירין (styrene), המצוי בין היתר במוצרי הקלקר, עלול לגרום לכמה סוגים של מחלת הסרטן לרבות סרטן הדם - לוקמיה.

הרופאים באמריקה מציעים לציבור ובעיקר לילדים ולנשים בהריון, שלא להשתמש כלל בכלים חד פעמיים שעשויים מקלקר. בימים אלה נערכים מחקרים נוספים ולכשיתבררו  הממצאים הסופיים, צפוי משרד הבריאות להודיע רשמית על צירוף הקלקר לרשימת החומרים המסרטנים.

המדענים שהובילו את המחקר קבעו בנוסף כי גם החומר פורמלדהיד מהווה חומר מסרטן. מדובר בכימיקל נטול ריח וצבע המצוי בשורה של מוצרי נייר ופלסטיק, שנמצא בעבר ברשימה כ"מסרטן אפשרי", והיום נקבע בוודאות כי הוא "מסרטן". הסיכון המרכזי של פורמלדהיד הוא עבור מעשנים, שעלולים לחלות בסרטן חלל הפה והגרון משום שהחומר מצוי בשפע בסיגריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת