מטיילים בשבועות? היזהרו מגל החום

אתרי הטבע ברחבי ישראל יקלטו היום מאות אלפי ישראלים שיבחרו לנצל את אווירת החג הלבנה עם קצת ירוק. ברשות הטבע והגנים ממליצים על פסטיבל תנ"ך ואהבה ואילו בחברה להגנת הטבע מפרסמים רשימה של טיולים רטובים. הטמפרטורות צפויות להיות נוחות, אך עומסי חום צפויים במרכז הארץ ובדרומה

מאות אלפי ישראלים ינצלו היום את חופשת שבועות כדי לצאת לטייל ברחבי המדינה, כשמזג האוויר שיקבל את פניהם צפוי להיות בהיר ונוח ברוב אזורי הארץ, אך עם עומסי חום קלים עד בינוניים שצפויים באזור רצועת החוף ואף כבדים בעמק הירדן, בערבה ובאילת.

למצפינים שבינינו צפויים עד 29 מעלות באזור חיפה ו-35 מעלות לרוחצים בכינרת. אלו שיגיעו לקצה הצפוני ביותר של הארץ, צפויים לעד 29 מעלות במטולה. ברמת הגולן יעמדו הטמפרטורות על 32 מעלות.

בדרום הארץ צפוי להיות חם יותר - אך לא הרבה יותר מאשר בצפון. בבבאר שבע יורגשו עד 33 מעלות בשעות הצהריים, 29 באזור הבקעה ולרוחצים בים המלח צפויות 37 מעלות. הנופשים באילת, בעלת אחוזי הלחות הנמוכים, יוכלו להנות משמש חמימה בטמפרטורה של עד 38 מעלות.

פתרון זמין וקריר: חופי הים

אלו שיבחרו להמשיך את החופשה, באמצעות יום גשר, לסוף השבוע הקרוב, ישמחו בוודאי לגלות שהמגמה הנאה של מזג האוויר תמשיך גם מחר. עם זאת, לקראת יום שישי צפויה התחממות קלה ויעשה שרבי. ביום שבת, לעומת זאת, תמשכנה הטמפרטורות לרדת, יהיה שוב נעים ואף תנשבנה רוחות נעימות.

החדשות הטובות של החג הזה, למי שסובל מהחום, הן מצב הים - שיקלוט בחופיו אלפי ישראלים שיעדיפו לצנן את גופם או סתם להשתזף בשמש. הים צפוי להיות נוח עד גלי ברוב החופים ברחבי הארץ, אך בחלקו מסוכן לרחצה בשל הגלים הגבוהים. טמפרטורת המים תעמוד על 24 מעלות.

קחו מקל, קחו תרמיל

אלו שיבחרו לטייל ברחבי הארץ יוכלו לעשות זאת במגוון אתרי החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים.

בחברה להגנת הטבע ממליצים לנצל את מזג האוויר החם לטיולי מים בנחלי האיתן ובשמורות הטבע, ביניהם עין בוקק במדבר יהודה, הסטף, נחל כזיב בגליל המערבי, נחל אל-על בדרום רמת הגולן ונחל חרמון. פעילויות וטיולים נוספים מוצעים באתר הארגון.

ברשות הטבע והגנים פותחים הבוקר את פסטיבל "תנ"ך ואהבה 2011" שנערך בגן הלאומי בבית גוברין. במסגרת הפסטיבל, שיסתיים ביום ראשון, יוכלו משפחות להשתתף יחד באפיית לחם, בטקס שבועות אזורי, לטייל ברוח התנ"ך, לשחק במשחק נווטים ולצאת לסיור עששיות. גם ברשות הטבע והגנים ממליצים למטיילים על מספר אתרים נוספים לטיולים שזמינים באתר הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת