חופשי ברשת: מדריכי "עשה זאת בעצמך" להכנת סמים

פורומים ישראליים מהווים בית להחלפת מידע והמלצות בין גולשים על שימוש בחומרים נרקוטיים מסוכנים ותרופות פסיכיאטריות ללא היתר, תחת אפן של הרשויות ובאופן גלוי לכל. למרות שהדבר מהווה עבירה פלילית וחרף העובדה שמה"מתכונים" המוצגים נשקפת סכנת חיים, נמשכת שם הפעילות באין מפריע

סמים בשיטת "עשה זאת בעצמך" (shutterstock)

בשנים האחרונות, אחרי שהאינטרנט נכנס כמעט לכל בית בישראל, נחרדנו להיתקל שוב ושוב במקרים שבהם הפכה הרשת גם לקרקע פוריה לפעילות עבריינית מכל הסוגים והמינים. רק בשנה האחרונה עלו לכותרות כמה פרשיות קשות שבהן נוצלה הרשת לזירה נוחה לפשעים שונים ומגוונים: החל מעבירות מין חמורות, דוגמת אלו שביצע סרסור הנערות ש"צד" את קורבנותיו באינטרנט - ועד לשני הצעירים הנאשמים בחשיפת זהות משתתפי גמר התכנית "הישרדות"

לצד כל אלה, תחת אפן של הרשויות, מתנהל באין מפריע בפורומים ישראליים שונים "סחר חליפין" של מידע על שימוש בסמים קשים ובתרופות פסיכיאטריות הניתנות במרשם רופא בלבד. הגולשים שם מגוללים באופן גלוי רשמים מחוויות נרקוטיות ומספקים לחבריהם "טיפים" להגברת ה"סטלה" בהסברים פשוטים, מדויקים ומסוכנים מאוד - שעלולים לגרום אפילו למוות.

אותם מתכוני "עשה זאת בעצמך" לרקיחת סמים זמינים בלחיצת כפתור לכל מי שיחפש ברשת פרטים אודות תרופות פסיכיאטריות שונות. כמה מהם, שבחרנו להציג כאן - תוך טשטוש שמות התרופות - ממחישים את הקלות הבלתי נסבלת בהשגת המידע ואת ההירתמות הנמרצת של הגולשים "לסייע" לחבריהם בהמלצות על שימוש בחומרים מסוכנים ועל אופן נטילתם.

רעל טהור - ישירות למוח

ההתכתבות שלפניכם נלקחה מאחד הפורומים הפעילים ביותר בהחלפת מידע על שימוש בסמים ובתרופות ללא היתר. גולש שהתעניין באפקט שגורמת הסנפת תרופה פסיכיאטרית, שהשימוש בה שלא לצורך מסוכן ביותר, קיבל עד מהרה את מבוקשו בתוספת המלצות למינונים שעליו ליטול כדי לחוש אופוריה.

מה שחבריו לפורום של אותו הגולש לא סיפרו לו הוא שאותם הטיפים, שהוא עצמו העיד שפעל לפיהם, היו עלולים לגבות ממנו מחיר יקר בתום החוויה הנרקוטית.

"התרופות שהם המליצו לו לקחת הן למעשה חומרים שמדכאים את פעילות מערכת העצבים המרכזית והמוח", הסבירה לחדשות 2 באינטרנט ד"ר איריס מנור, פסיכיאטרית לילדים ומתבגרים בבית החולים "גהה". "שימוש כזה עלול להוביל להתמכרות וגם למוות. הסנפה, כמו שהוא תיאר, גורמת למעשה לאפקט העצמה מסוכן מאוד של ה'היי'. מי שמסניף את החומרים האלה למעשה 'מזריק' אותם ישירות למוח ללא כל סינון. הפעולה כשלעצמה גם היא מסוכנת, מכיוון שהיא גורמת להתווכצות של כלי הדם באף ועלולה לגרום לנמק שם. רואים את זה הרבה אצל אנשים שמכורים לקוקאין".

אלכוהול ותרופות: קוקטייל המוות

בפורום אחר תיאר אחד הגולשים דרכים רבות להגברת האופוריה בהסתמכות על ניסיונו האישי. אחת מההמלצות החמות שסיפק לקוראיו הייתה ליטול תרופות פסיכיאטריות יחד עם סמים קשים - ובשילוב עם אלכוהול. מי שינסה את זה בבית, עלול לסיים את החוויה בשני תרחישים קטלניים שתיארה ד"ר מנור.

"תסריט אחד הוא שאותו הבחור ייכנס למצב של קומה, עלפון חושים עמוק, איבוד הכרה עמוק ובהחלט גם מוות. סכנה נוספת שנשקפת לאדם שנוטל את החומרים האלה יחד עם אלכוהול היא מוות בעקבות דיכוי פעילות הלב או פגיעה בלתי הפיכה בכבד - עד כדי כך שייתכן שכדי להציל את חייו תידרש השתלה", היא הזהירה.

אחרי הניסיון: "בחיים לא כאב לי ככה"

התכתובת המובאת כאן נלקחה מהפורום הראשון שהוצג בכתבה. גולש שהתעניין גם כן בהמלצות למתכון שישלב בין תרופות פסיכיאטריות, סמים ואלכוהול נתקל בתגובה לא צפויה מצד אחת הקוראות, שתיארה חוויה קשה מאוד שעברה בעקבות נטילת החומרים.

"בא לי להרוג מישהו, ולא אני לא בדאון - אבל עדיף דאון של כמה שעות ממה שקורה לי עכשיו", היא סיכמה בסוף דבריה - שבניגוד לתכתובות העוסקות בנושאים העיקריים שנידונים בפורום - לא זכו לשום תגובה. "כל היום היו לי בחילות והרגשתי כאילו מישהו יושב בתוך הבטן שלי ואוכל לי אותה לאט לאט... בקיצור, על הפנים. אני לא מתקרבת לחרא הזה יותר".

למרות פניות חוזרות ונשנות של חדשות 2 באינטרנט למשטרה, העדיפו שם שלא להגיב על הכתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת