הרופאים יקלו בשביתה תמורת מו"מ אינטנסיבי ומקיף

פשרה ראשונה בין הרופאים לבין האוצר בבית הדין לעבודה: הצדדים סיכמו בסיומו של יום דיונים ארוך, כי הרופאים יערכו הקלות בשביתה למשך שבועיים ובתמורה ידונו איתם באוצר בנושאים שבעבר לא עלו למו"מ, כמו תקנים

הגישור בבית הדין לעבודה הצליח: לאחר שבועות ארוכים של משא ומתן כושל והשמצות הדדיות, הגיעו היום נציגי משרד האוצר וההסתדרות הרפואית לפשרה ראשונה. במסגרת הפשרה, הרופאים יערכו "הקלות" בשביתה למשך שבועיים ובתמורה לכך יידונו במשא ומתן נושאים שמשרד האוצר לא הסכים לדון בהם בעבר, כמו תקנים לרופאים בבתי החולים.

כך, למשל, ביום ראשון הקרוב תיערך בבתי החולים הציבוריים שביתה בת שעתיים בלבד, במקום שביתה כללית.

"המדינה פנתה לבית הדין במטרה למנוע ככל הניתן את המשך הפגיעה בציבור החולים כתוצאה מעיצומי הרופאים. המדינה הצהירה לבית הדין על נכונותה לשפר את ההצעה הכלכלית אם הסתדרות הרופאים תסכים להנהגת שעון נוכחות", נמסר ממשרד האוצר. "אנו מצפים מההסתדרות הרפואית לענייניות במשא ומתן ובראש ובראשונה - לוותר על תוספת רוחבית לכלל הרופאים וכניסה לדיון ענייני על יישום שעון נוכחות".

הרופאים: "משלמים מחיר כבד מאוד"

גם לפשרה הזו, אגב, הגיעו הצדדים כמעט ברגע האחרון. כבר הוחלט לדחות את ההחלטה בנושא ואז הציע אב בית הדין לענייני עבודה בתל אביב "לשקול שוב את הדברים". לאחר דיון של כשעתיים, החליטו הרופאים והאוצר לקבל את ההצעה ולהיכנס למשא ומתן אינטנסיבי.

"בית הדין ביקש מאיתנו לשלם מחיר כבד מאוד", אמר היום, לאחר הצעת בית הדין, יו"ר ההסתדרות הרפואית לאוניד אידלמן לחדשות 2 באינטרנט. "הוא מבקש מאיתנו להניח את הכלי היחיד שיש לנו כדי להגיע להסכם".

למרות זאת, יו"ר ההסתדרות הרפואית הביע את שביעות רצונו מההחלטה של בית הדין. "אנחנו מאוד מעודדים מהחלטתו של בית הדין לקחת על עצמו להתערב", אמר. "היינו מאוד רוצים להסיר את העיצומים, אך לא מתוך צווים. אם צריך - אפשר ללכת לבוררות בנושאים כלכליים בנושאים כלכליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת