בת 8 בלעה משרוקית - ולא הפסיקה לצפצף

הורי ילדה בת 8 מהגליל לא הבינו מדוע בתם החלה להיחנק. לאחר שפינו אותה לבית החולים הכניסו אותה הרופאים לבדיקות ולא הצליחו למצוא חפץ זר בגופה. הרופאים, ששמעו לפתע כי היא מצפצפת נדהמו למצוא משרוקית גומי בתוך קנה הנשימה שלה

הילדה והמשרוקית (חדשות 2)

בבמרכז הרפואי זיו בצפת הצליחו לאבחן ילדה בת 8 שהגיעה למיון מסיבה מקורית במיוחד. לאחר שהוריה המודאגים חשדו כי בלעה חפץ זר ובצילום הרנטגן לא התגלה דבר, התחילה לפתע הילדה לצפצף - וכך התברר כי בלעה משרוקית.

הורי הילדה המתגוררים בגליל סיפרו לרופאים כי בזמן שצפו בסלון ביתם בטלוויזיה, הבחינו כי הילדה ששיחקה בברווזון גומי החלה פתאום להשתעל ולהיחנק. הם הזעיקו בבהלה צוות מד"א שפינה את הילדה לבית החולים.

הרופאים במרכז הרפואי זיו ערכו לילדה צילום רנטגן, אך דבר לא התגלה. לאחר שהמשיכו לבדוק שמו לב לפתע כי בוקעים ממנה קולות צפצוף. "הצפצופים נשמעו בזמן שנשמה עמוקות או דיברה הצביעו על כך שמשהו עדיין נמצא בקנה הנשימה, על אף שבצילום רנטגן לא התגלה דבר", סיפר ד"ר ליאוניד ליפשיץ, ממחלקת אף אוזן גרון.

הילדה הוכנסה מיד לניתוח שם התברר כי שאפה את משרוקית הגומי שהיתה בתוך ברווזון הצעצוע. "היה מאוד קשה להבחין במשרוקית משום שצבעה דומה מאוד לצבע החלל של הסימפון", הוסיף ד"ר ליפשיץ. לדבריו, צילום הרנטגן לא יכול לזהות עצמים מגומי ולכן המשרוקית לא התגלתה. הרופאים שלפו את המשרוקית בעזרת מלקחיים מיוחדות, והילדה יצאה בשלום מן הניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת