הצעת פשרה לרופאים: מו"מ אינטסיבי - בלי שביתה

בית הדין לעבודה דן היום בדרישה של האוצר להוציא צו מניעה נגד הרופאים השובתים, והציע להם הצעת פשרה: הפסקה בעיצומים למשך חודש - בתמורה לניהול מו"מ אינטנסיבי עימם בפיקוח בית הדין. הרופאים שוקלים בתגובה להקל בעיצומים למשך שבועיים. יו"ר ההסתדרות הרפואית: "בית הדין מבקש מאיתנו לשלם מחיר כבד מאוד"

ניסיון נוסף למצוא פתרון לשביתת הרופאים: בית הדין לעבודה בתל אביב הציע היום להסתדרות לקיים הפסקה בת חודש מהעיצומים - במהלכו יתנהל משא ומתן אינטנסיבי בין נציגי הרופאים לאוצר. הרופאים עדיין שוקלים אם לקבל את ההצעה, אך הסתדרות הרופאים החליטה בינתיים להמשיך בעיצומיה גם היום בבתי החולים הציבוריים במרכז הארץ.

הצעתו של האוצר עלתה במהלך הדיון בבית הדין לעבודה להוציא צווי מניעה לרופאים השובתים. בפניה לבית הדין, טענו אמש נציגי הפרקליטות בשם משרד האוצר, כי ההסתדרות הרפואית משתמשת בכוח לא מידתי וכי החולים משמשים בני ערובה בידיה. שופט בית הדין הציע עוד כי בתום החודש בו יתנהל מו"מ אינטסיבי, ואם לא יושג הסכם - יפנו הצדדים לגישור או לבוררות.

הרופאים הסכימו בשלב זה כי במשך שבועיים יהיו הקלות בעיצומים, אולם הדיון בבית הדין עדיין מתנהל והפערים בין הצדדים, כך נראה, עדיין גדולים מאד.

"אפשר ללכת לבוררות"

"בית הדין ביקש מאיתנו לשלם מחיר כבד מאוד", אמר היום, לאחר הצעת בית הדין, יו"ר ההסתדרות הרפואית לאוניד אידלמן לחדשות 2 באינטרנט. "הוא מבקש מאיתנו להניח את הכלי היחיד שיש לנו כדי להגיע להסכם. חודש ימים זה יותר מדי זמן".

"יש לנו הצעה נגדית שיכול להיות שתאפשר לנו למזער את המאבק ולעבוד בינתיים, אבל זה בתנאי שנוכל להתקדם במשא ומתן. לא החלטנו להקפיא את העיצומים אלא ללכת לקראת בית הדין, והוא יצטרך להחליט אם לקבל את הצעתנו", לדברי יו"ר ההסתדרות הרפואית.

למרות זאת, יו"ר ההסתדרות הרפואית הביע את שביעות רצונו מההחלטה של בית הדין. "אנחנו מאוד מעודדים מהחלטתו של בית הדין לקחת על עצמו להתערב", אמר. "היינו מאוד רוצים להסיר את העיצומים, אך לא מתוך צווים. אם צריך - אפשר ללכת לבוררות בנושאים כלכליים בנושאים כלכליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת