ממשלת ישראל יוצאת למלחמה - בציבור המעשנים

מנתוני משרד הבריאות מתים בכל שנה 10,000 ישראלים כתוצאה מנזקי העישון. היום, יביא המשרד לאישור הממשלה את התכנית הלאומית לצמצום נזקי העישון ואלו עיקריה: איסור עישון בתחנות אוטובוס ורכבת, איסור עישון בבתי הספר, איסור מכירת סיגריות מוזלות בדיוטי פרי, איסור פרסום מוצרי טבק ואיך לא - גם העלאת מחירים

אחרי שהגבילו את גיל העישון ל-18 ומעלה, העלו בשיעור משמעותי את המסים על הסיגריות ואסרו עישון במקומות ציבוריים - הבוקר מגיעה המלחמה בעישון לשיא.

בתום עבודת הוועדה הציבורית למניעת נזקי העישון, יגיש הבוקר משרד הבריאות בישיבת הממשלה את התכנית שתהפוך את העישון להרגל מגונה שיעלה ביוקר. על פי המלצות הוועדה, תבחן הממשלה הטלת מיסוי נוסף על הסיגריות, בנוסף להגברת אכיפת החוק על עישון במקומות ציבוריים - בהם גם תחנות אוטובוס ורכבת.

בנוסף, ממליצה הוועדה לאסור פרסום של מוצרי טבק בעיתונות הכתובה, האלקטרונית ובשלטי חוצות. במקביל, ישונו גם חפיסות הסיגריות כך שייאסר להדפיס עליהן תמונות של בעלי חיים, פירות או בעלי חיים.

מי שיזם את התכנית, היה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שאמר לעיתון "ידיעות אחרונות": "מדובר בצעד חשוב שנועד לצרף את ישראל לרשימת המדינות הנאורות המצמצמות את נזקי העישון האקטיבי והפאסיבי, לאור המגמה העולמית לצמצם את העישון במקומות ציבוריים". חשוב להזכיר כי בכל שנה מתים 10,000 ישראלים ממחלות הקשורות לעישון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת