הצצה מיוחדת לפארק חירייה החדש

אחרי המתנה ארוכה של 13 שנים, הושק היום החלק הראשון במהפך של הר הזבל חירייה - בדרכו להפוך לפארק אריאל שרון. החל ממחר ייפתחו לציבור שבילי הליכה ואופניים ותצפית - במקום שבסופו של דבר יהפוך לפארק העירוני הגדול במזרח התיכון

הציפורים מעל להר הזבל חירייה כבר לא האמינו שהיום הזה הגיע, אבל 13 שנים לאחר שהופסקה השלכת הזבל בהר - זה סוף כל סוף קורה. הר החירייה הופך לפארק לאומי וריאה ירוקה, פארק אריאל שרון.

במשך שנים ניסו גורמים שונים למנוע את הפיכת החירייה לפארק לאומי, אבל אחרי שהוסרו כל המכשולים המשפטיים, הפרויקט יוצא לדרך. כבר במהלך מחר ייפתח הפארק לראשונה, והמטיילים יוכלו להגיע לנקודת תצפית נפלאה שממנה ניתן לראות את הריאה הירוקה הגדולה ביותר בגוש דן.

"היו הרבה קשיים בהקמת הפארק מאחר שהיו גורמים שונים עם אינטרסים שונים", מסביר מרטין וייל, מנהל קרן "ברכה" והוגה הקמת הפארק. "התחלנו לבד עם מעט מאוד אנשים, המעגלים התרחבו והיום הרבה אנשים כבר חלק מהפרויקט הזה", הוא מוסיף.

הערב נחנך הפארק בטקס אורקולי מיוחד. "אירוע בסדר גודל הזה נערך בפעם הראשונה בישראל והוא גם נעשה רק מעט פעמים בעולם", מסביר גיל טייכמן, יזם ומעצב תאורה. עכשיו רק נותר לקוות לדבר אחד - שהמבקרים בפארק לא יזכרו לו "חסד נעורים", ולא ילכלכו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת