לילי בת ה-13.5 שוקלת 147 ק"ג

בזמן שחבריה לכיתה לומדים, משחקים ומתהלכים בקלילות, לילי בת ה-13.5 מצפון הארץ סובלת מעודף משקל רציני, היא שוקלת 147 ק"ג בכיתה ז' ונמצאת בסכנת חיים. לאחרונה, החליטה לעבור ניתוח לקיצור קיבה שעשוי להסיר כ-80% מנפח הקיבה שלה ואולי להציל את איכות חייה בעתיד

ניתוח קיצור קיבה בגיל 13.5 (AP)

לילי בת ה-13.5 סבלה מבעיות משקל מאז שהייתה קטנה. דיאטות, טיפולים וכדורי הרזייה לא עזרו לה והיא המשיכה לעלות במשקל. לאחרונה החליטה לעבור ניתוח לקיצור הקיבה, לאחר שהגיעה למשקל של 147 ק"ג. כך פורסם ב"ידיעות אחרונות".

לילי מתגוררת עם משפחתה בצפון הארץ, במשפחה ישנה נטייה להשמנה אבל עד גיל 3 משקלה של לילי היה תקין וזהה לשאר הילדים בגילה. לאחר שאביה עזב את הבית, החל מצבה להידרדר והיא התחילה לאכול ללא כל בקרה.

בגיל 4 לקחה אמה המודאגת של לילי את בתה לייעוץ רפואי. "היה לי קשה לראות אותה במצב הזה, ניסיתי לעצור אותה מלאכול, אבל זה לא עזר כי היה צריך להשגיח עליה כל הזמן".

"קשה להיות ילדה שמנה, מציקים לך וצוחקים עליך כל הזמן"

במשך השנים ניסתה דיאטות מסוגים שונים ולקחה חלק בקבוצות תמיכה. למרות גילה הצעיר, הרופאים שטיפלו בה המליצו לה לקחת כדורי הרזיה. אבל כל זה לא עזר ולילי המשיכה לאכול. "בדמי כיס שקיבלתי קניתי ממתקים והייתי מקפידה לחסל אותם עד שאמי תגיע הביתה ותראה", מספרת לילי.

בתקופות מסוימות הצליחה להוריד כמה קילוגרמים, אך לאחר זמן קצר הם חזרו לגופה. היא מספרת בכאב: "אני מסורבלת מאוד ואפילו קשה לי ללכת. קשה להיות ילדה שמנה, צוחקים עליך ומציקים לך כל הזמן".

בשל מצבה הקשה החליטו לילי ואמה לעבור ניתוח לקיצור קיבה. הניתוח שיתקיים בשבוע הקרוב נקרא "שרוול קיבה". הרופאים הרגיעו את השתיים בטענה שמדובר בהליך חדשני ובעל סיבוכים מועטים לעומת הניתוחים הקודמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת