צפו: טייסת הכיבוי במבצע ראשון

טייסת הכיבוי החדשה של חיל האוויר, "טייסת אלעד ריבן" כיבתה אתמול בהצלחה את הדליקה הראשונה אליה הוזעקה. שלושה מטוסים ביצעו 15 גיחות במשך 4 שעות ושפכו על האש 40 טון מים ו-11 טון מעכב בעירה. בסופו של דבר, הושגה שליטה על האש. צפו בתיעוד המיוחד

כך נראית טייסת הכיבוי החדשה של חיל האוויר, "טייסת אלעד ריבן" בפעולה. אתמול עמדה הטייסת במבחנה הראשון, כאשר הוזנקה לכבות שריפה בחמת גדר, בשטח שלא אפשר כניסתן של משאיות כיבוי. המטוסים עשו שימוש בכ-40 טון מים, מהם 11 טון חומר מעכב בעירה. שלושה מבין שבעת המטוסים בטייסת פעלו במבצע הכיבוי אתמול.

הפיקוד והשליטה במטוסים שהוזנקו בשדה התעופה במגידו, התבצע על ידי אנשי היחידה, שהתמקמו בסמוך לחדר הפיקוד של שירותי הכבאות. בסך הכל, בוצעו 15 סבבים ממגידו וחזרה לשטח ובתוך ארבע שעות, הושגה שליטה על האש.

הטייסת, שנקראה על שם צופה האש בן ה-17 שנספה באסון השריפה בכרמל, כוללת שבעה מטוסי כיבוי, ואמורה לתת מענה לשריפות גדולות בכל הארץ. היחידה הוקמה על מנת שאסון השריפה בכרמל לא יחזור על עצמו. הטייסת נחנכה ביום חמישי האחרון, בטקס חגיגי במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת