תינוק נכווה בבית החולים - ואצבעותיו נכרתו

יוחאי כהן בן החודשיים נולד בריא לחלוטין בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, אלא שהאחיות שטפו אותו לאחר הלידה במים רותחים וגרמו לו כוויות קשות - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". לא ברור אם בהמשך חייו יוכל יוחאי הקטן לעמוד או ללכת. בית החולים: "מקרה מצער"

נולד בריא, נפגע בביה"ח. אילוסטרציה (חדשות 2)

הוא נראה מרחוק כמו תינוק בריא לחלוטין, אבל כשמתקרבים ומתבוננים בו מקרוב, קשה להתעלם מהצלקות הבולטות על כפות רגליו ועל שתי הזרתות שלו, שנקטעו באופן חלקי – בשל מה שמסתמן כרשלנות חמורה.

יוחאי כהן בן החודשיים נולד כילד בריא לחלוטין בבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע. "הלידה הייתה רגילה", סיפרה אמו שלי לכתבת "ידיעות אחרונות", אדוה לוי.

"אחרי ההתאוששות עליתי למחלקה וניגשתי לראות את הבן שלי בתינוקיה. הוא שכב באינקובטור כי היה זקוק למעט חמצן, אבל נראה בריא לחלוטין", גוללה האם. "חזרתי רגועה לחדר במחלקה. פתאום נכנסו לחדר מנהלת התינוקייה ועוד רופאת ילדים. הן אמרו לי שקרה משהו לתינוק. לא הבנתי מה קורה. נכנסתי ללחץ. הן סיפרו שהופיעו לו בלוטות וקילוף של העור בכפות הרגליים וביקשו ממני להתלוות אליהן".

"צעקתי: 'מה קרה לרגליים של הבן שלי?'"

כשרצה לבנה, נחרדה שלי לנוכח המראה שנגלה לנגד עיניה. "הסתכלתי עליו והתמוטטתי. התחלתי לבכות ולצעוק 'מה קרה לרגליים של הבן שלי'. הרופאים לא הגיבו. היום הכי שמח שלנו הפך ליום הכי עצוב".

יוחאי הובהל למחלקה לטיפול נמרץ, שם שהה לאורך שלושה שבועות. לטענת הוריו, הסבירו להם תחילה הרופאים כי התינוק סובל ממחלת עור. אלא שפלסטיקאי שבדק את גופו קבע כי מדובר בכוויות.

ההורים סיפרו כי רק כעבור שבועיים הודו לפניהם ב"סורוקה" כי אכן מדובר בכוויות שנגרמו בגופו של בנם בעקבות אמבטיה רותחת שבה נשטף זמן קצר אחרי שנולד. בינתיים, הלך מצבו של יוחאי והידרדר. "הוא סבל מכאבים. באמצעות שלו התפתח נמק והן הפכו שחורות לגמרי, עד שחלק מאצבעות הזרת בשתי הרגליים נשר", סיפר אביו של התינוק, יצחק.

כעת, קיים חשש כי בשל אותה הפגיעה לא יוכל יוחאי לעמוד או ללכת עד ליומו האחרון. עורכי דינם של ההורים, אלירן סופר ורונית בימבליך, סיפרו כי הם מתכוונים לתבוע מבית החולים פיצויים בגין הנזק שנגרם לתינוק.

ב"סורוקה" מסרו בתגובה כי "מדובר באירוע חריג ומצער. לשמחתנו, שוחרר התינוק במצב טוב לאחר טיפול שמרני וללא צורך בהתערבות ניתוחית. נוכח איכות הריפוי המצוינת נראה כי לא צפויות לו הפרעות תפקודיות או אסתטיות בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת