הרופאים מבטיחים: בקרוב נחריף את העיצומים

אחרי שהמגעים עם האוצר לא הולידו כל התקדמות, יתחדשו העיצומים במערכת הבריאות. בתי החולים הממשלתיים יפעלו במתכונת שבת, ויעניקו טיפול במקרים דחופים בלבד. גורמים בהסתדרות הרפואית אמרו: כרגע מדובר בצעדים מתונים, אך אם לא תהיה התקדמות - אין ספק שנראה החרפה במאבק

מחדשים את המחאה. אילוסטרציה (רויטרס)

הרופאים יחדשו הבוקר את המחאה וישביתו את הפעילות בבתי החולים הציבוריים, אחרי שלא חלה כל התקדמות במשא ומתן עם נציגי האוצר בדרישותיהם לשיפור תנאי שכרם.

בשל העיצומים, יפעלו כל בתי החולים במתכונת שבת והמחלקות יהיו מאוישות אך ורק בתורנים. ביום שלישי וכך גם בחמישי - ישביתו הרופאים גם את חדרי הניתוח, למעט במקרי חירום ובניתוחים להסרת גידולים. ביום רביעי יושבתו מרפאות קופת חולים כללית במחוזות דן-פתח תקווה וחיפה בלבד. לשכות הבריאות, בריאות הציבור, טיפות החלב, רופאי העיריות ורופאי בתי הספר יושבתו גם כן במחוזות תל אביב, מרכז, חיפה וצפון.

בהסתדרות הרפואית הדגישו כי "בכל מחוז או נפה יישאר רופא מחוזי שישמש תורן וכונן שיקבל מקרים דחופים. הרופא המחוזי רשאי להחליט על הגעת רופא כונן או תורן אחר נוסף עליו או במקומו".

גורמים בהסתדרות הרפואית הבהירו לעיתון "ישראל היום" כי למרות ההשבתות והעיצומים, עדיין מדובר בצעדים מתונים יחסית. "אם לא תושג התקדמות בקרוב במשא ומתן, אין ספק שנראה החרפה במאבק, כולל השבתות ארוכות טווח", איים בכיר בהסתדרות הרפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת