כך תוכלו לנצל את הסופ"ש הגשום

לאחר שבוע קייצי ונעים הגשם חוזר בסוף השבוע הקרוב. למרות שבחוץ יהיה מעט רטוב, זה לא סיבה להסתגר בבית מתחת לשמיכה. הנה כמה המלצות לבילוי בטבע במהלך הימים הגשומים

לא צריך לפחד ממים: למרות שבסוף השבוע הקרוב צפוי גשם, רוחות חזקות ואפילו סופות רעמים מדי פעם, אתם לא חייבים להישאר בבית. אולי לא תיהנו במיוחד מפיקניק בטבע, אך הנה כמה הצעות שיוכלו להפוך את סוף השבוע למהנה - והכל באווירה חורפית.

המדבר הרטוב
בעונה זו רבים מהמשקעים יורדים בשדרת ההר (שומרון ויהודה), מה שאומר שיש סיכוי טוב לזרימות בנחלי ים המלח ואפילו שיטפונות. ניתן לעקוב אחרי מכ"מ הגשם באתר השירות המטאורולוגי במהלך השבת ולהמתין לגושי צבע (גשם) בסביבת ירושלים, מדרום וממזרח לה.

אם יירד גשם רב באזורים אלו, משמעות הדבר שיהיו זרימות בנחלים ובמפלים. כמובן שחיזוי שיטפונות הוא דבר מורכב וקשה ואין אף פעם וודאות בהתרחשותם, אך בנסיעה של שעה ועשרים בלבד מתל אביב, אתם בשמורת קומראן, שם יש מרפסת צפייה מאורגנת במפל.

משם אפשר להמשיך לאורך כביש 90, אם הוא לא ייחסם, להצליח לצפות בעוד כמה נחלים. אך ראו הוזהרתם: שיטפונות עלולים להיות מסוכנים, ולכן אין להיכנס ברכב או ברגל לאפיקי מים זורמים, ויש תמיד להישמע להוראות הפקחים באזור.

המדבר היבש
הגשמים בסוף השבוע הקרוב לא צפויים לחצות את קו באר שבע. נסיעה למכתש רמון, לבתרונות בארי ולאתרים דרומיים נוספים בהחלט תשתלם. קחו בחשבון שבשל הרוחות החזקות תיתכן הגבלת ראות בשל אובך, אז לא לבנות על תצפיות נוף מרשימות.

מסכי גשם
בימים של גשם מקומי קיימים רווחים גדולים בין ענן לענן, ולעיתים ניתן להבחין בשטחים שחורים היוצאים מבסיס הענן. זהו גשם החוסם את קרני השמש ולכן נראה שחור. חובבי המטאורולוגיה קוראים לתופעה זו "וילונות". ניתן לצפות במסכי הגשם מחלונות בניינים גבוהים או מנקודות תצפית גבוהות לכיוון מערב. בין נקודות התצפית המומלצות: אתר ראש הנקרה בצפון הסמוך למעבר הגבול, שפלת ההר באזור מודיעין והכרמל.

ללוקחי הסיכון
על פי התחזיות, ייתכנו בסוף השבוע גם גשמים במישור החוף. אבל אם לא מפריע לכם להירטב קצת, קחו את האוטו וסעו לגן הלאומי חוף השרון הסמוך ליישבו ארסוף. המצוק המרהיב פוגש את הים התיכון שיהיה רוגש ומלא קצף. הרוחות החזקות ימלאו אתכם באוויר נדיר בצלילותו, ואם בכל מקרה יתפסו אתכם כמה טיפות- האוטו לא רחוק. רק קחו ז'קט חם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מזג האוויר? הצטרפו לדף התחזית של חדשות 2 בפייסבוק