תושב ירושלים נטל כדורי הרזייה מזויפים - ומת

גבר תושב ירושלים מת לאחר שנטל כדורי הרזייה מזויפים שנקראים "סלים אקסטרים", שמגיעים ככל הנראה מירדן או ממצרים. משרד הבריאות חושד כי גם נער בן 16 המאושפז במצב קשה נטל כדורים אלו, שנמצאים ברשימת הכדורים האסורים על פי משרד הבריאות

משרד הבריאות בודק חשד שאדם מת לאחר שהשתמש בכדורי הרזייה החשודים כמזויפים. הגבר אושפז בבית החולים הדסה בירושלים והכדורים בהם השתמש נמכרים בשם "סלים אקסטרים". בתקופה האחרונה נתפסו בישראל כדורי הרזיה דומים שהוברחו ככל הנראה מלבנון או מירדן, בהם נמצא חומר תרופתי פעיל.

מבית החולים הדסה נמסר כי לפני כחודש הועבר הדיווח על המקרה למשרד הבריאות. על פי העדויות, אדם העובד במערכת הבריאות מכר את הכדורים המזויפים לאותו חולה נחקר בחשד למעורבות בפרשה.

עוד חוקרים במשרד הבריאות מקרה של נער בן 16 שאושפז במצב קשה בבית החולים אסף הרופא כמה ימים לאחר שהחל להשתמש גם הוא בכדורים החשודים כמזויפים. הנער סובל מאי ספיקת כליות.

בחודש מרץ האחרון אושפזו ארבע נשים בצפון הארץ, גם הן לאחר שהשתמשו בכדורים הללו, שנמצאים ברשימת הכדורים האסורים על פי משרד הבריאות.

אזהרה משימוש בכדורי seven slim

כבר בספטמבר 2010 פרסם משרד הבריאות אזהרה לציבור: "משרד הבריאות מזהיר את הציבור מהשימוש בכדורי ההרזיה seven slim אשר מיוצרים על ידי חברת amana care בלבנון. הכדורים מוברחים לארץ ומשווקים בצפון הארץ במקומות לא מורשים, בעיקר בכפרים. בבדיקה שבוצעה במעבדות משרד הבריאות נתגלה כי הכדורים משווקים כקפסולות צמחיות להרזיה, מכילים סיבוטרמין ושאריות של סילדנפיל, תרופות להרזיה ואין אונות הדורשות מרשם.

האריזה בצבע ורוד באריזה 24 קפסולות בצבע אדום הכדורים אינם מאושרים לשיווק ומכירה על ידי משרד הבריאות ועלולים לסכן את בריאות הציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת