הרופאים הכריזו: נשבות ביום שלישי

בשל סחבת במשא ומתן עם נציגי האוצר, החליטו בהסתדרות הרופאים כי בתי החולים יפעלו ביום שלישי הקרוב במתכונת שבת. אם לא יסוכמו תנאיהם, בעוד שבוע ייסגרו לחלוטין מרפאות החוץ. בתגובה תוקף סגן שר האוצר יצחק כהן ואומר כי השביתה מיותרת ומהווה "אקט פוגעני בחולים"

מחדשים את העיצומים (רויטרס)

הרופאים ממשיכים בצעדי המחאה: ההסתדרות הרפואית הודיעה הערב כי בעקבות כשלון המגעים עם האוצר יחדשו הרופאים את העיצומים בשבוע הבא.

בשל הסחבת במשא ומתן מול משרד האוצר, החליטו בהסתדרות הרופאים כי ביום שלישי הקרוב יעבדו בתי החולים במתכונת שבת, מה שיגרום לדחייתם של חלק מהניתוחים המתוכננים ולפגיעה בחולים. ביום חמישי יחריפו הרופאים את השביתה וישאירו את מרפאות החוץ במחוזות המרכז והדרום סגורים לקהל.

סגן שר האוצר: השביתה מיותרת

בתגובה להחלטת הרופאים לשבות בשבוע הבא, אמר סגן שר האוצר יצחק כהן כי ההכרזה הזו היא "אקט קשה ופוגעני". כהן הוסיף כי בעצם ההשבתה הרופאים משלים את הציבור כאילו הם דואגים למערכת הבריאות, ולמעשה הם גורמים נזק למערכת.

"המדינה הציעה לרופאים פתרונות מעשיים שנועדו להגדיל את התגמול למי שעובד יותר, המתמחים והרופאים בפריפריה. אך ראשי ההסתדרות הרפואית מתבצרים בעמדתם ומתנגדים לפתרונות אלו", הוסיף סגן השר, "הגיע הזמן שראשי ההסתדרות הרפואית יגלו אחראיות ויסירו את דרישתם לתוספת שכר רוחבית לכלל הרופאים, יסכימו להחתים שעון ויכנסו לתהליך מו"מ ענייני ומואץ".