מחקר קובע: שילוב אלכוהול ומשקה אנרגיה מסוכן יותר

בפעם הבאה שאתם פותחים פחית משקה אנרגיה ומערבבים בכוסית וודקה - כדאי שתחשבו פעמיים. מחקר אמריקני חדש מזהיר כי הקוקטייל מסוכן יותר ממנת אלכוהול רגילה, מחזק את מצב השכרות וגורם לבליינים ליטול סיכונים מיותרים - כמו לעלות על ההגה

אם שותים - לא מערבבים (חדשות 2)

מחקר אמריקני חדש מזהיר מהשילוב הפופולרי של אלכוהול ומשקה אנרגיה וקובע כי הקוקטייל מסוכן יותר ממשקאות חריפים רגילים.

על פי המחקר, שנערך באוניברסיטת צפון קנטאקי ופורסם הבוקר בעיתון "מעריב", השילוב בין האלכוהול ובין משקאות אנרגיה מחזק את מצב השכרות ואף עלול להוביל ללקיחת סיכונים מיותרים.

עשרות משתתפים שלקחו חלק במחקר חולקו לארבע קבוצות. לקבוצה הראשונה חולקו משקאות אלכוהוליים רגילים, לשנייה משקאות אנרגיה ולשלישית שילוב של השניים. לחברי הקבוצה הרביעית ניתן הפלסיבו, משקה דמה שלא השפיע עליהם כלל.

במסגרת המחקר, בדקו המדענים את המהירות בה יגיבו הנבדקים לפעילות מוגברת בהשפעת המשקאות השונים. בנוסף הם התבקשו לדרג את תחשוותיהם בעקבות השתייה ולקבוע האם הרגישו ברוגע, ביתר פעלתנות או בדחף להזיק.

הממצאים, כך סיפרה מנהלת המחקר פרופסור סיסלי מרז'ינסקי, קבעו כי הצעירים ששתו את הקוקטייל הפגינו נכונות רבה יותר ליטול סיכונים מיותרים, בהם גם נכונות לנהוג במצב שכרות ודחף בלתי נשלט לגרום לעצמם ולאחרים נזק. בניגוד אליהם, אלה ששתו אלכוהול בלבד הפגינו איפוק יחסי.

בעקבות תוצאות המחקר, קוראת מרז'ינסקי לחייב את החברות המייצרות את משקאות האנרגיה להדביק על המוצרים תווית אזהרה, בה יתריעו על הסיכון שבהוספת אלכוהול.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק