ליל הסדר: רוחות חזקות והרבה אבק

היום הראשון של השרב הראשון של האביב הוציא אלפים לחוף הים. בתל אביב נמדדו 32 מעלות והאילתים נהנו מ-36 מעלות, אבל מחר יהיה חם יותר וגם האובך בדרך. בליל הסדר מזג האוויר מסתבך: מתחיל חם מאוד ונגמר בגשם מקומי

אפשר לומר שהחום הבלתי נמנע של האביב, הגיע, גם אם באיחור. אחרי חודש מרס קריר וגשום, היום קיבלנו תזכורת על כוחו של האביב, לשגר לעברנו אוויר מדברי חם. ולמרות שזה עדיין לא חום של קיץ, השבת הזו הייתה קיצית לחלוטין.

השרב הראשון מתקבל לפחות אצל חלקנו בהנאה, אבל מזכיר לנו שלא רק הגשם הראשון גורם לפקקי תנועה. הדרך לחוף הים בתל אביב הייתה מייגעת.

היום נמדדו 28 מעלות בקצרין ובירושלים. בתל אביב 32, בבירת הנגב 35 מעלות ובאילת, המקום החם ביותר היום - 36 מעלות. החיות בספארי ברמת גן מצאו כל אחת את הדרך שלה להצטנן. יש מי שבחר במקלחת, אחרים הלכו על קרטיב פירות והזברה הסתפקה במה שיש.

השרב עוד לא הגיע לשיאו. בתחילת השבוע יהיה חם יותר, וגם האובך יגיע. ואחרי החג - יש עוד קיץ שלם לפנינו.

ומה יהיה מזג האוויר בליל הסדר?

בליל הסדר מזג האוויר מסתבך מעט. זה יתחיל חם מאוד, אבל לפני ליל הסדר השרב ישבר ויש סיכוי שאפילו יהיה מעט קריר. שני בבוקר יהיה המשך ליום ראשון – מתחיל חם מאוד. הבגד המומלץ הוא גופיות, וכדאי גם לסגור חלונות כי ייתכן אובך שיביא איתו אבק. בשעות הצהריים השרב יתחיל להישבר, קודם כל בחוף ואחר כך בהרים.

במהלך ארוחת החג יחלו לנשב רוחות מאוד חזקות שיביאו איתן את האבק ויגידו שלום לניקיון הפסח שלכם. הטמפרטורות יירדו בצורה חדה וביום שלישי, חג הפסח, תהיה עננות רבה ויירד גשם מקומי. ברביעי וחמישי יהיה נעים ונוח.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק