החולים מיואשים: "לא רואה את הסוף"

היום שוב שבתו הרופאים בבתי החולים הציבוריים וניתוחים וטיפולים רבים נדחו. אלפים מאושפזים בבתי החולים ומחכים לניתוחים. הרוב אמנם מבינים את דרישות הרופאים, אך ההמתנה נהיית קשה יותר ויותר. "זה הכניס אותי לדיכאון", סיפר אחד החולים. "אני ממתין כמעט 3 שבועות"

בבית החולים רמב"ם בחיפה מאושפז דוד ראובן, תושב קריית מוצקין, וממתין לניתוח פלסטי-רפואי שעליו לעבור. בעקבות שביתת הרופאים, ניתוחו נדחה וכעת הוא מאושפז כבר כמעט שלושה שבועות, בלי לדעת מתי יילך הביתה.

המדריך המלא לעיצומים במערכת הבריאות

"אני ממש מיואש, זה הכניס אותי לדיכאון", אמר ראובן לחדשות 2. "אני פה כמעט שלושה שבועות ואני לא רואה את הסוף. אני פה ואשתי בבית, היא נכה וגם סובלת". ראובן יצא בקריאה לשר האוצר שטייניץ להתערב אישית במשבר עם הרופאים ולפתור את הסכסוך.

ברמב"ם טוענים הערב כי ישנה עלייה דרסטית בפנייה ובתלונות להנהלה בעקבות השביתה. אך עם זאת, חלק מהתגובות עדיין אוהדות.

ד"ר שלמה ישראלית, מנהל חדר המיון, אמר כי "מי שמגיע במצב חירום כמובן מתקבל. מורגשת ירידה בכמות הפונים בימי השביתה, ואנו עובדים בצוות של תורנים וכוננים בלבד. לא שמתי לב לפגיעה באיכות הטיפול עקב השביתה, לשמחתי".

היכן ניתן לקבל מידע נוסף לגבי השביתה?

ההסתדרות הרפואית פתחה אתר מידע לציבור ובו מרוכזים כל הפרטים החשובים על המאבק ועל ההשבתה הצפויה. בנוסף, ניתן להתעדכן במידע שוטף בקבוצת המאבק שנפתחה בפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק