כאן שובתים: המדריך המלא לעיצומים בבתי החולים

הרופאים יקיימו היום שוב שביתה כללית בת יום אחד בבתי החולים הציבוריים ברחבי הארץ. בעקבות השביתה, בבתי החולים יעבדו במתכונת שבת, למעט במחלקות האונקולוגיות, שם יעבדו כרגיל. אם קבעתם טיפול מבעוד מועד או תור לרופא מומחה, ריכזנו בשבילכם את התשובות לכל השאלות

שביתת הרופאים החברים בארגון ההסתדרות הרפואית תחריף היום, זאת במסגרת מאבקם לשיפור תנאי השכר והרפואה בישראל. כדי למנוע את הבלבול המיותר של אלו שלא בטוחים אם הטיפול שנקבע להם מראש אכן יתקיים כסדרו, אספנו עבורכם את כל המידע החשוב על העיצומים מחר.

מדוע שובתים הרופאים?

הרופאים הציבו בראש המאבק שלהם את הצלת המערכת הרפואית הציבורית בישראל. הרופאים דורשים הוספת תקנים לרופאים, הוספת מיטות אשפוז, שיקום תחומים רפואיים שעומדים בפני קריסה, שיפור המצב הרפואי בפריפריה וגם שיפור בתנאי שכרם.

על מי חלה השביתה מחר?

השביתה כוללת רק את הרופאים ובתי החולים החברים בהסתדרות הרפואית בישראל. בתי החולים הפרטיים ימשיכו לפעול במתכונת רגילה ללא שיבושים צפויים. בנוסף, צפויות מרפאות הקהילה ולשכות הבריאות לעבוד כרגיל. בהסתדרות הרפואית מדגישים כי בית החולים ברזילי לא ייקח חלק בשביתה על רקע המצב הביטחוני בדרום.

אילו בתי חולים שובתים?

הרשימה כוללת את בתי החולים הבאים: איכילוב, אסף הרופא, ביקור חולים, הדסה, זיו, הגליל המערבי-נהריה, פוריה, בני ציון, רמב"ם, שערי צדק, שיבא והלל-יפה. בנוסף, תכלול השביתה את בתי החולים הפסיכיאטריים והגריאטריים הבאים: שמואל הרופא, ראשון לציון, נתניה, פרדס חנה, פלימן, אברבנל, באר יעקב, נס ציונה, טירת הכרמל, מזרע, שער מנשה, לב השרון-פרדסייה, איתנים, כפר שאול, יפו ובאר שבע.

אילו טיפולים לא יתקיימו?

בתי החולים השונים יפעלו במתכונת שבת. שביתת הרופאים צפויה להקיף את כל הטיפולים הרפואיים השגרתיים, למעט הטיפולים והניתוחים האונקולוגיים (טיפולים במחלת הסרטן) שייערכו כרגיל. בנוסף, יבוצעו ניתוחי חירום אחרים מצילי חיים. כל טיפול נוסף יצטרך לעבור אישור של הוועדה העליונה של ההסתדרות הרפואית.

מה לגבי כוננויות בבתי החולים למקרי חירום?

כל הכוננים והתורנים בבתי החולים השונים שישתתפו בשביתה הונחו להגיע למחלקות שבהן הם מועסקים החל מהשעה 8:00 בבוקר. אלו יעניקו טיפולים רפואיים במקרי חירום.

היכן ניתן לקבל מידע נוסף לגבי השביתה מחר?

ההסתדרות הרפואית פתחה אתר מידע לציבור ובו מרוכזים כל הפרטים החשובים על המאבק ועל ההשבתה הצפויה. בנוסף, ניתן להתעדכן מידע שוטף בקבוצת המאבק שנפתחה בפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק