אחרי 5 חודשים: התנינים טרפו עוף

בסיום תרדמת החורף והצום בן ה-5 חודשים, ציפתה היום לתנינים בחמת גדר ארוחת מלכים של ממש. מטפל התנינים דוד גולן מספר כי מסוכן להיות לידם כשהם כל כך רעבים. אחרי שיישבעו מכל העופות שקיבלו, יתפנו התנינים להתחיל את טקסי החיזור המאפיינים את עונת האביב. צפו בהאכלה

כמה זמן לוקח לכם עד שאתם ממש רעבים? עכשיו תארו לעצמכם כמה רעבים הייתם אם הייתם מתעוררים משנת חורף של חמישה חודשים. בחמת גדר סיימו היום התנינים את תרדמת החורף של 160 הימים, וזכו להאכלה הראשונה שלהם בתום הצום הארוך.

לרגל האירוע המיוחד, הוכנה לתנינים סעודת מלכים הכוללת לא פחות מ-300 ק"ג חלקי עופות. דוד גולן, מטפל התנינים בחמת גדר, מסביר כי מסוכן מאוד להיות לידם כשהם מתועררים אחרי צום של 160 יום ושבגלל שהם זוחלים בעלי דם קר, כל חילוף החומרים שלהם מושפע מהטמפרטורה של הסביבה.

"בקיץ הם מוציאים הרבה יותר אנרגיה וגם צורכים בהתאם. לעומת זאת, חילוף החומרים שלהם בחורף נמוך מאוד, ובעצם מנובמבר ועד עכשיו - הם עדיין לא אכלו", הסביר גולן. "אני אמנם עובד איתם כבר 21 שנים, אבל אין להם סנטימנטים כשהם רעבים".

בחמת גדר יש מעל 200 תנינים, והחל מהיום מאכילים אותם לעיני המבקרים במקום. אחרי שיישבעו מכל העופות, הבשר והדגים, יתפנו התנינים להתחיל את טקסי החיזור המאפיינים את עונת האביב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק