שביתת הרופאים: היום ומחר - רק ניתוחים דחופים

ההסתדרות הרפואית משביתה היום ומחר את בתי החולים הציבוריים, פרט לבית החולים ברזילי באשקלון. יתקיימו רק ניתוחים דחופים ואונקולוגיים. "אנחנו עושים כל מאמץ להימנע מפגיעה בציבור, אבל ברור לנו שהפגיעה קיימת", אמר לחדשות 2 ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ועד הרופאים בשיבא

הנתק בין הסתדרות הרופאים לאוצר ממשיך והבוקר מתחילים עיצומים: היום ומחר לא יתקיימו בבתי החולים הציבוריים ניתוחים, למעט הוצאת גידולים וניתוחים מצילי חיים. פגישת משא ומתן בנושא תתקיים בשעות אחר הצהריים.

ד"ר זאב פלדמן, יושב ראש ועד הרופאים בבית החולים שיבא, אמר הבוקר לחדשות 2: "אנחנו אופטימיים. אני מקווה שנחזור בקרוב למשא ומתן, אחרי שנקבל הבהרות מהאוצר על המחלוקות שהביאו למשבר הנוכחי".

"אנחנו מקווים שנוכל לדון עם האוצר והמעסיקים על כל מערך הנתונים והמשבר שיש במערכת הבריאות, שאנו מבקשים לשנות", הוסיף. "אנחנו עושים כל מאמץ להימנע מפגיעה בציבור, אבל ברור לנו שהפגיעה קיימת".

לדבריו, "אנשים שקבעו להם ניתוחים שאינם מצילי חיים מתכוננים לניתוחים, חוששים מהניתוחים, משנים לוחות זמנים וברגע שיש עיצומים כמו היום יש מי שנפגע. אנו מתנצלים ומקווים שברגע שנשב למשא ומתן אמיתי נוכל להפסיק את העיצומים".

לאור ההסלמה בדרום, החליטו בהסתדרות הרפואית כי הרופאים בבית החולים ברזילי באשקלון לא יכללו בשביתה. בנוסף נקבע כי רופאי בית החולים "שיבא" יתגברו את הצוותים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק