שביתת הרופאים: רק ניתוחים דחופים

על רקע המתיחות בדרום, החליטה ההסתדרות הרפואית לשחרר את בית החולים ברזילי באשקלון מהעיצומים - שיינקטו ברחבי הארץ. במסגרת המחאה של הרופאים, לא יתקיימו בבתי החולים הציבוריים ניתוחים ביומיים הקרובים - למעט ניתוחים להוצאת גידולים וניתוחים מצילי חיים. ביום רביעי ישבתו כל בתי החולים ויפעלו במתכונת שבת

עיצומי הרופאים (רויטרס)

אחרי שלא חלה כל התקדמות במשא ומתן עם האוצר, יחריפו הבוקר הרופאים את העיצומים בבתי החולים הציבוריים.

במסגרת הצעדים המתוכננים, הודיעה ההסתדרות הרפואית כי היום ומחר יבוטלו כל הניתוחים, מלבד ניתוחים דחופים להצלת חיים או ניתוחים להסרת גידולים. מקרים אחרים יופנו לוועדות החריגים. ביום רביעי מתכוונים הרופאים לעבוד במתכונת שבת.

עם זאת, לאור ההסלמה בדרום, החליטו בהסתדרות הרפואית כי הרופאים בבית החולים ברזילי באשקלון לא יכללו בשביתה. בנוסף נקבע כי רופאי בית החולים "שיבא" יתגברו את הצוותים במקום.

"צעד זה בא להמחיש עד כמה המחסור ברופאים בפריפריה הוא אקוטי ואם המדינה לא תפנה משאבים משמעותיים לחיזוק הרפואה הציבורית היום, לא נצליח לספק שירותי בריאות מספקים לחלקים גדולים מתושבי המדינה", מדגישים בהסתדרות הרפואית.

מוקדם יותר היום הפגינו כ-200 סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל אביב במהלך ביקור של ראש הממשלה נתניהו במוסד. הסטודנטים לבשו חלוקים עליהם נכתב: "הצילו את הרפואה הציבורית", ונשאו שלטים: "אין מי שיטפל באמא שלך", "אין מי שיטפל בתינוק שלך", "להציל את הרפואה הציבורית בישראל". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק