אף שנכרת שוחזר בעזרת המצח

ב' הוא צעיר מהצפון שנפל קורבן לתקיפה אלימה של עבריינים. במהלך התקיפה, חתכו העבריינים חלק מאפו וגרמו לו לשברים רבים בפניו. לאחר שאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה, הצליחו הרופאים לשחזר את אפו בעזרת חלק מהמצח - בדיוק כפי שהיה נהוג בעבר בהודו. "אני נראה כמעט כמו שנראיתי לפני כן", אמר ב' בתום הטיפול

הניתוח לשחזור האף (בית החולים רמב"ם)

בבית החולים רמב"ם שבחיפה, בוצע לאחרונה הליך רפואי לא שגרתי, שהציל את אפו של ב', צעיר מאזור הצפון. מבית החולים סיפרו כי ב' הגיע לפני כחודשיים לבית החולים, כשהוא פצוע קשות בפניו. בבדיקה שנערכה לו התברר כי קצה אפו של ב' נחתך, לטענתו על ידי גורמים עבריינים שתקפו אותו.

ב' היה מאושפז במשך כמה שבועות כדי שהצוות הרפואי יוכל לבצע את מלאכת שחזור אפו. בבית החולים רמב"ם מתגאים כי הם יצרו ניסיון רב בניתוחים פלסטיים מסוג זה, ובניגוד לשאר בתי החולים בארץ שחזור האף מתבצע בהרדמה מקומית בלבד.

אז איך משחזרים אף שנחתך? הניתוח מתבצע בשני שלבים, בתחילה מוציאים מהמצח פיסת עור, ומרימים אותה מהמצח לכיוון האף. לאחר מכן תופרים את אותה פיסה בדיוק לפי אזור הפגיעה באף, ולבסוף תופרים את האזור כך שכלי דם יוכלו להתחבר ולהזרים דם לאף. השבוע סיים ב' את הליך השיקום, ואמר כי "אני נראה כמעט כמו שנראיתי לפני הניתוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק