ליצמן: מקווה שלא נגיע למצב רע, האחריות - על הרופאים

סגן שר הבריאות תקף את השבתת שירותי הרפואה וקרא לנציגי הרופאים להגיע עם אנשי האוצר לפשרה שתאפשר את סיום העיצומים. בצהריים החלה פגישה בין נציגי הצדדים, תוצאותיה יקבעו את המשך העיצומים

הבוקר החלה שביתת האזהרה של הרופאים בשירות הציבורי. ביומיים הקרובים יעבדו בתי החולים במתכונת שבת, לא יבוצעו ניתוחים שאינם דחופים והמרפאות לא יפעלו. גם סניפי קופות החולים של שירותי בריאות כללית ולאומית לא יקבלו קהל למשך יממה אחת.

במשרד האוצר הבהירו כי אם הרופאים יוותרו על שכרם על תוספת אחידה ויתמקדו בתוספות שכר לפריפריה ולרופאים בהתמחויות הסובלות ממחסור, יכול הדבר להביא לפריצת דרך במגעים.

בצהריים החלה במשרד האוצר בירושלים פגישתם של נציגי השובתים – סגני יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר נמרוד רחמימוב וד"ר ישראל אייליג, עם אנשי האוצר. הצדדים התכנסו לדיון בניסיון להביא לסיום העיצומים במערכת הבריאות.

זמן קצר קודם לכן, התראיין בחדשות 2 באינטרנט סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שתקף את המהלך שנקטו הרופאים. "נכנסתי לעובי הקורה של המשא ומתן. אנחנו יושבים היום גם שר האוצר וגם סגנו, ונשתדל להגיע למצב שנוכל לסיים את השביתה. לרופאים הצעירים המתמחים והסטאז'רים בהחלט צריך לתת תוספת שכר".

ליצמן גם הדגיש כי "האחריות היא על הרופאים. אי אפשר לזרוק אותה רק לעבר הממשלה ומשרד הבריאות. אני מוכן לתת תוספת שכר בפריפריה, אבל הם רוצים פתרון אחר. אני מקווה מאוד שהשכל יגבר וזה לא יגיע למצב רע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק