שביתת הרופאים: החולים מקבלים בהבנה

מי שיגיע הבוקר לבתי החולים בהם שובתים הרופאים, לא יראה שינוי של ממש. עד כה לא נרשם עומס משמעותי. פרט לרופאים שנמצאים במשמרת, לחלק מבתי החולים הגיעו גם עמיתיהם - בלי החלוקים הלבנים. רוב החולים המאושפזים הביעו תמיכה בשביתה: "איש לא רוצה לראות רופא אפוף שינה"

17 אלף רופאים פתחו הבוקר בשביתת אזהרה בת 48 שעות, לאחר שאמש פוצץ המשא ומתן עם האוצר סביב תנאי העסקתם והדרישות להוספת תקנים, בעיקר בפריפריה.

המדריך המלא לשביתה: מי שובת ואיפה?

בתי החולים הממשלתיים ברחבי הארץ עובדים היום במתכונת שבת ונערכים רק ניתוחים דחופים ומצילי חיים. האווירה הבוקר בבתי החולים השונים רגועה למדי. מלבד כמה מחלקות שאינן פעילות, רוב בית החולים עובד כסדרו. הרופאים שנמצאים בתורנות עובדים כרגיל אך חלק מעמיתיהם השובתים הגיעו גם הם הבוקר למקום העבודה אך אינם עוטים על עצמם את חלוק הרופא.

בשיחות של חדשות 2 באינטרנט עם חולים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, עולה כי רוב החולים מקבלים בהבנה את השביתה והעיכוב בטיפולים. יש קולות יוצאי דופן בקרב המאושפזים, אך הרוב העידו שאינם מעוניינים לראות "רופאים אפופי שינה שבקושי אכלו וישנו".

ד"ר מאיר מזרחי, יו"ר ועד הרופאים הצעירים בהדסה, סיפר הבוקר לערוץ החדשות כי "המטרה שלנו היא להציל את מערכת הבריאות כי המצב באמת קשה. שמעתי ברדיו שיחה עם מנכ"ל משרד האוצר שטען שאנו מרוויחים 26 אלף שקל בממוצע בחודש וזה פשוט לא נכון. אני לא יודע מאיפה הם מביאים את הנתונים האלה. הנתונים שלנו אחרים לחלוטין. בשכר שעה, זה יוצא 25 שקלים לשעה. המאבק הוא לא רק על המשכורת, יש גם חסר אדיר ברופאים בפריפריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק