"מערכת הבריאות אינה ערוכה לשביתת רופאים ארוכה"

מנכ"ל משרד הבריאות מזהיר כי מערכת הבריאות אינה ערוכה לשביתת רופאים ארוכה. "אם השביתה תתארך, אזרחים ייפגעו בתוך מספר ימים", הוא אומר. הרופאים הכריזו על שביתת אזהרה בת יומיים מיום שלישי

הרופאים פותחים בשביתת אזהרה: לאחר שכשל המשא ומתן שארך שמונה חודשים, מול משרדי האוצר והבריאות, הודיעה הערב ההסתדרות הרפואית כי בתי החולים הממשלתיים יפעלו בימים שלישי ורביעי במתכונת שבת.

מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' רוני גמזו מזהיר, כי "מערכת הבריאות לא ערוכה לשביתה ארוכה של רופאים ובתוך מספר ימים ייפגעו האזרחים".

בנוסף לכך, קופות החולים לאומית וכללית ישבתו ביום שלישי. בהסתדרות הרפואית מוחים על מחסור בתקנים ובתקציבים. בין השאר, הם טוענים כי חסרים 5,000 רופאים בתפקידי מפתח במערכת: כירורגים, מיילדי פגים וגם מרדימים.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, הסביר לחדשות 2 כי "ביום חמישי אנחנו חוזרים לעבודה. בשלישי ורביעי זה שביתה במתכונת שבת, אנו לא נבצע שום פעילות מתוכננת, רק דברים דחופים".

"המטרה היא לא לגרום לחולים נזק בלתי הפיך", המשיך ד"ר אידלמן. "בכל מקרה ביום חמישי אנו חוזרים לעבודה, אבל נמשיך לשקול את הצעדים. ביום חמישי נכנס את מוסדות ההסתדרות ונדון על השבוע הבא - אם לא תהיה תגובה ממשרד האוצר, נצטרך לשוב ולהשבית את המערכת".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "מדובר בשביתה אותה ניתן למנוע ועדיף שהרופאים יתמקדו בקידום המשא ומתן או ייענו להצעת המדינה לקיום הליך בוררות מוסכם וזאת על מנת שלא לפגוע בציבור האזרחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק