הצעירה שאושפזה בגלל נורופן יצאה מסכנת חיים

שירלי מרדר, הצעירה בת ה-27 שאושפזה במצב אנוש בעקבות נטילת נורופן, יצאה מכלל סכנה וצפוייה לצאת מטיפול נמרץ כבר היום. "סידרה של החלטות וטיפולים נכונים הצליחה להוציא את שירלי ממצב קריטי ביותר", אומרים היום בבית החולים בילינסון. "מהטסה בהולה להשתלת כבד בחו"ל לשיפור דרמטי בימים ספורים"

שבוע בדיוק לאחר שאיבדה את הכרתה והוגדרה במצב אנוש, שירלי מרדר יצאה מכלל סכנת חיים ונראה שלא תזדקק להשתלת כבד - כך נמסר מבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

בבית החולים הוסיפו כי שירלי עדיין זקוקה למעקב צמוד במסגרת בית החולים, אולם היא אמורה לצאת היום ממחלקת טיפול נמרץ ולעבור למחלקה אחרת להמשך מעקב וטיפול.
 
בימים האחרונים שירלי טופלה בהליך המכונה 'פלזמה פרזיס', הליך המיועד בדרך כלל לטיפול במחלות אימונולוגיות, לקראת השתלת הכבד ששירלי היתה אמורה לעבור. הטיפול גרם לשיפור, לכן החליט הצוות הרפואי להמשיך בטיפול עד שרמת ההכרה חזרה למצב תקין.

פרופ' פייר זינגר, מנהל מחלקת טיפול נמרץ כללי בבילינסון, אמר כי "סידרה של החלטות וטיפולים נכונים הצליחה להוציא את שירלי ממצב קריטי ביותר, מהטסה בהולה להשתלת כבד בחו"ל לשיפור דרמטי בימים ספורים". 

פרופ' זיו בן ארי, מומחית למחלות כבד בבילינסון, הוסיפה כי "ההשערה היא שעל ידי הליך זה סולקו מדמה של שירלי רעלנים שהשפיעו על דרגת ההכרה שלה ונוצרו כתוצאה מהכבד הכושל. באמצעות טיפול זה "קנינו זמן" ואפשרנו לכבד להתחיל בתהליך ההתחדשות. בשלב זה אני שבעת רצון מקצב התקדמות החלמתה, אך עדיין עומדת בפנינו דרך ארוכה עד להחלמתה המלאה של שירלי". 

אביה של שירלי: "אני לא אדם אדוק, אבל קרה פה נס"

בני משפחתה של שירלי, שנמצאים ליד מיטתה, סיפרו לה במהלך סוף השבוע על המצב הקשה בו היתה ועל הסיקור הנרחב שקיבלה בשבוע האחרון. שירלי, שכעת נמצאת בהכרה מלאה אמרה בתגובה לאביה: "אתה יודע, תמיד רציתי להיות מפורסמת". אביה של שירלי מספר: "אנחנו מטפסים לאט לאט בסולם האופטימיות. אבל הדרך עוד ארוכה".

"היא מקסימה ומחייכת, ולאט לאט חוזרת לעצמה", סיפר הבוקר אלי מרדר, אביה של שירלי, בראיון לערוץ החדשות. "אנחנו תלויים יותר בבדיקות מאשר בהרגשה שלה. הכבד שלה הרוס לחלוטין, אבל אנחנו מקווים שהוא יתחיל לשקם את עצמו לאט לאט. המצב היום הרבה יותר אופטימי. אני לא אדם אדוק, אבל קרה פה נס".

מרדר אושפזה במצב אנוש בבית החולים בלינסון, לאחר שגופה קרס בעקבות נטילת נורופן. ההערכות הן שהיא פיתחה אלרגיה למשכך הכאבים. "אחרי שבועיים היא פתאום התחילה להרגיש בחילות למשך כמה ימים", שיחזר אביה אז בריאיון לערוץ החדשות. "היא היתה צהובה לגמרי, הלכנו לרופא והוא מיד הפנה אותנו לתל השומר, ומשם הפנו אותנו לבלינסון", הוסיף.

בשבוע שעבר, רגעים לפני שהוטסה לצרפת להשתלת כבד, נמצא כבד לתרומה בארץ אך הרופאים בחרו לבסוף לא לנתחה כלל, בעקבות שיפור במצבה. כעת היא מקבלת טיפול תרופתי ומתאוששת בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק