שיפור ניכר במצב הילד שנפצע בתאונה בפורים

בן ה-10 שנפצע קשה כשאמו התנגשה בשוגג במשאית בכביש 444 ליד שוהם שב לנשום בכוחות עצמו ונמצא בהכרה. בביה"ח "שיבא" דיווחו על שיפור ניכר במצבו

שבוע וחצי אחרי שברגע אחד כמעט ונמחקה משפחה שלמה בתאונת הדרכים ליד שוהם בחג פורים, חל היום שיפור ניכר במצבו של הילד בן ה-10 שנפצע קשה מאוד בהתנגשות המכונית המשפחתית שבה נסע במשאית בכביש 444.

מבית החולים "שיבא" בתל השומר, שם מאושפז הילד, נמסר כי הוא נמצא בהכרה מלאה ואף חזר לנשום בכוחות עצמו. מצבן של שתי אחיותיו, בנות 4 ו-6, השתפר גם כן - ואחת מהן צפויה להתחיל את הליך השיקום בשבוע הבא. אם המשפחה ושניים נוספים מילדיה כבר שוחררו לביתם השבוע.

"מי שהיה חגור - יצא שלם"

האם סיפרה כי לא שמה לב למתרחש על הכביש, כיוון שהייתה מרוכזת במתרחש ברכב בין הילדים. ואכן, על הכביש לא נמצאו סימני בלימה - עדות לכך שהאם לא שמה לב שהיא מתקרבת למשאית.

צביקה קאופמן, אביהם של הילדים שנפצעו בתאונה, שיחזר בשיחה עם חדשות 2 את הרגע שבו התבשר על ההתנגשות. "הייתי בבית. קיבלתי טלפון והודיעו לי שאשתי עשתה תאונה ושאגיע במהירות. הילדים היו מחופשים בדרך לסבא וסבתא בירושלים".

האב ביקש להעביר מסרר לציבור: "עם ישראל צריך לדעת שצריך לחגור ילדים. מי שהיה חגור יצא שלם לגמרי. זה היה יכול להיגמר אחרת".

ראש אגף תנועה שפלה, רפ"ק שי מזרחי, אמר אחרי התאונה כי "אני רוצה לבקש מציבור ההורים להקפיד על חגורת הבטיחות. זו לא המלצה, כי היא מצילת חיים. מסתמן שבתאונה הזאת לא כולם היו חגורים - מה שהיה יכול למנוע או לצמצם את עוצמת הפגיעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק