ויקה נפטרה בהמתנה להשתלת ריאות

ויקה שפיר (29) סבלה מסיסטיק פיברוזיס והמתינה להשתלת ריאות. היא אושפזה בבית החולים, מצבה הידרדר אך היא לא איבדה תקווה. הבוקר היא נכנעה למחלה והלכה לעולמה

ויקה שפיר ז"ל (חדשות 2)

סוף עצוב: ויקה שפיר, הצעירה (29) שאושפזה שסבלה ממחלת סיסיטיק פיברוזיס בציפייה להשתלת ריאות ומצבה הוגדר קשה, נפטרה הבוקר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. לפני שבועיים פורסם סיפורה של הצעירה, שהמתינה להשתלה באותה המחלקה בה מאושפזת בימים אלו שירלי מרדר - אך היא לא הספיקה להגיע לניתוח ההשתלה.

במהלך תקופת מחלתה, פעלה שפיר לקידום זכויותיהם של חולי סיסטיק פיברוזיס, שהמדינה לא מממנת את כל הטיפולים להם הם זקוקים. מתוך רצון להרחיב את תרומתה החברתית, ויקה עשתה הסבה מלימודי תיאטרון קהילתי ללימודי עבודה סוציאלית בתכנית הסבה באוניברסיטת בר אילן.

לא הגיעה לחגוג 30

בחודש יולי הקרוב הייתה שפיר לחגוג 30. "ויקה מוכרחה לחיות", אמרה לפני כשבועיים חברתה של ויקה ללימודים. "יש לה לב ענק וכולנו אוהבים אותה וזקוקים לה כאן. היא בחורה פייטרית שלא מוותרת אף פעם, אבל עכשיו זמנה הולך ואוזל".

לפני שבועיים נפטרה חברתה אלה, חולת סיסטיק פיברוזיס, שהיתה מאושפזת במצב דומה לזה של ויקה - מאחר שלא נמצאה לה תרומת ריאות. ויקה ואלה יצרו קשר קרוב במסגרת אישפוזן בבית החולים. הבוקר, כאמור, נפטרה גם ויקה - בהמתנה להשתלת ריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק