נפצע בתאונת סקי ותיעד כל רגע

כשערטל שושני חבש את קסדת הסקי שלו והרכיב עליה מצלמה, הוא לא תיאר לעצמו מה תקלוט העדשה. כשהגיע למדרון תלול במיוחד, התרסק ערטל ושבר חוליה בגב, כשרגעי הדרמה כולם מתועדים. הוא הוטס לארץ ולאחר ניתוח חדשני בבית החולים קפלן כבר יודע כי יחזור למדרונות המושלגים

לערטל שושני היה הרבה מזל לאחר שנפצע בתאונת סקי קשה לפני שלושה שבועות בהרי האלפים באוסטריה. הפציעה כולה תועדה במצלמת הקסדה שאותה חבש ערטל ובזכות הניתוח החדשני שעבר, הוא כבר יודע כי בעוד זמן לא רב יחזור לגלוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפציעה ממנה סבל נקראת שבר פיצוץ של חוליה. פציעה שבה החלק העליון של הגוף מנותק מהחלק התחתון משום שהגב נשבר לשתיים", מסביר ד"ר פלג בן גלים, מנתח מומחה בבית החולים קפלן.

"כבר שהייתי באוויר הרגשתי שמשהו לא בסדר, מספר ערטל. "ידעתי שאני הולך להתרסק. זה לא ליפול על שלג רך, זה שלג דחוס שהוא כמעט קרח".

יחזור לגלוש במהרה. ערטל עם הרפוא שטיפל ב (חדשות 2)

ערטל פונה על אלונקת שלג מתנפחת ואושפז בבית חולים באוסטריה שם רצו לנתח אותו. הוריו החליטו שעדיף כי ינותח בבית החולים קפלן ברחובות והוא הוטס לישראל.

ניתוח לטיפול בפציעת כזו כרוך בפתיחת הגב, הבטן והזזת איברים פנימיים, רק כדי להגיע לחוליה הפגועה. אבל בקפלן ניתחו אותו בשיטה חדשנית החוסכת את כל זה, דרך פתח קטן בגב וזהו. ערטל הכריז כי בכוונתו לחזור לגלוש, ואכן רופאיו צופים כי בעוד חצי שנה הוא  יוכל לחזור לשלג.