מחקר: סטוץ יכול לגרום להתקף לב

אם אתם לא נוהגים לקיים יחסי מין באופן תדיר כדאי שתיזהרו. על פי מחקר חדש, סקס חד פעמי יכול לגרום לכם להתקף לב. על פי המחקר, דווקא לבני זוג שמקיימים יחסים באופן קבוע יש סיכוי נמוך משמעותית ללקות בליבם

בילוי ללילה אחד עלול לסכן אתכם. אילוסטרצ (AP)

מחקר חדש שנערך בארצות הברית חושף ממצאים מדאיגים בכל הקשור לקיום יחסי מין אירעיים. על פי המחקר קיים סיכוי גבוה בהרבה ללקות בהתקף לב במהלך סטוץ, מאשר בקיום יחסי מין תכופים עם בן זוג.

על פי הנתונים שמפרסם בית הספר לבריאות ציבורית של הארוורד, הסיכוי לחטוף התקף לב גבוה פי שלושה אצל אנשים שלא מרבים לקיים יחסי מין. עוד עולה כי אלו שעושים סקס באופן תדיר מורידים את הסיכוי ללקות בליבם - יתרון עבור זוגות נשואים באושר.

במהלך המחקר נבדקו 14 מקרי בוחן של התקפי לב, מהם עלה כי הלב נמצא תחת מאמץ כבד במהלך פעילות מינית חד פעמית. עוד עולה מהמחקר כי הסיכון היחסי של התקף לב שנגרם על ידי פעילות חד פעמית, צונח ב-45% עבור כל פעם נוספת של קיום יחסי מין . הסיכון למוות למוות פתאומי נופל גם הוא ב-30%.

עוד מציינים כי בדומה לכל פעילות גופנית, סקס יכול להאיץ את קצב הלב ואת לחץ הדם. כתוצאה מכך, קיום יחסי מין גורם לאותו סיכון בריאותי כמו ביצוע פעילות אחרת. לכן, אנשים אשר נמצאים בכושר טוב יותר הם בעלי סיכוי נמוך ללקות במחלת לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק