מי יציל את אמילי בת ה-7?

אמילי היא ילדה בת 7 שחולה בסרטן בשחלות, וזה נדיר מאוד לילדות בגילה. אחרי סדרה של טיפולים כימותרפיים כושלים, הרופאים בישראל מתקשים לעזור לה והיא בדרך לארצות הברית, לטיפול מיוחד שקיים רק שם, ואולי יציל חייה

לאמילי בת ה-7 סרטן נדיר ועיקש. היא סובלת מגידול ממאיר ממחלה של השחלה. כזו שתוקפת בדרך כלל נשים מבוגרות ולא ילדות. בכדי להציל את חייה, היא חייבת לטוס לארה"ב בשביל לעבור טיפול מיוחד שאולי יביס את הגידול.

חלומה של אמילי הוא להיות רוכבת סוסים מקצועית או אולי אפילו ראש הממשלה. אבל החלומות שלה כנראה רחוקים מהמציאות, כבר תשעה חודשים שהיא מאושפזת בבית החולים ובמהלך התקופה עברה ניתוח אחד ושבעה טיפולים כימותרפיים.

התאים הממאירים בגופה לא מגיבים לטיפול המסיבי שעוברת אמלי הקטנה, והיא כבר לא יכולה לחכות יותר. היא חייבת לטוס לארה"ב בשביל לעבור טיפול מיוחד שאולי ינצח את המחלה הקשה.

"הטיפול הדרוש כולל טיפול ניתוחי ובהמשך כימותרפיה אגרסיבית ואחריה השתלת מח עצם עצמית", אומר דר' יורם נוימן מנהל המכון ההמטואונקולוגי בבית החולים "תל השומר".

"אין שום אופציה האחרת - האופציה היחידה היא שאמלי תבריא"

עמותת "קו לחיים" פנתה לדוגמנית בר רפאלי והניחה שפניה יעזרו לגייס עבור אמלי תרומות. על פי הערכות הרופאים, טיפול בארה"ב יעלה מיליון וחצי דולר. קופת החולים מכבי מממנת את הקבוע בחוק, אך סכום גדול עוד חסר.

"החיוניות שיש לאמלי ושמחת החיים מחייבים אותנו לגרום לה להחלים", מספר אביה שמעון, "אנחנו לא חושבים על שום אופציה אחרת, האופציה היחידה שאנו חושבים עליה היא שתבריא".

ניתן לתרום לאמלי באמצעות שליחת הספרה 10 למספר הטלפון 2525, או לחייג 03-9250505.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק