חדשות טובות: מפלס הכינרת עלה ב-20 ס"מ וחצה את הקו האדום התחתון

במהלך סוף השבוע ירדו כמויות גשמים נכבדות שהעלו את מפלס הכינרת בכ-20 ס"מ, דבר שהוביל לחציית הקו האדום התחתון של הימה. הנתונים הללו מגיעים בעקבות שבוע סוער במיוחד, אולם ברשות המים ממהרים להזהיר שככל הנראה מדובר בפרק הגשמים האחרון לעונה

הכינרת (חדשות 2)

הקו האדום התחתון של הכינרת נחצה לראשונה העונה: במהלך סוף השבוע הסוער ירדו כמויות גשמים רבות שגרמו לעליית המפלס בכ-20 ס"מ. אולם, ברשות המים מזהירים כי זה עלול להיות פרק הגשמים האחרון לשנה זו.

גשמי הברכה שירדו מאז תחילת סוף השבוע, גרמו למפלס הכנרת לעלות ב-20 סנטימטרים. גובה המפלס עומד כעת על 212.98 מטרים מתחת לפני הים. אבל החדשות הטובות הן שבפעם הראשונה נחצה הקו האדום התחתון השנה בסנטימטר וחצי.

מדוברות רשות המים נמסר כי במהלך השבוע שעבר כמויות המשקעים הרבות שירדו תרמו לעלייה של 17 ס"מ במפלס הכנרת. עלייה משמעותית ביותר ביחס לכמויות שירדו במהלך השנים האחרונות.

מנתוני רשות המים עולה שעיקר המשקעים שירדו בשבוע האחרון ירדו בעיקר באזור הגליל העליון ובצפון רמת הגולן. אך גם באזור אגן הכינרת ירדו כמויות משקעים מכובדות שנמדדו עד לסוף השבוע האחרון.

אך למרות התקווה הגדולה שהגיעה בעקבות פרק הגשמים האחרון, בהודעה שמסרה רשות המים צוין כי הציפייה היא שמפלס הכינרת יירד מתחת לקו האדום כבר בתחילת האביב. "במהלך כל הקיץ נהיה שוב בטווח השחור ונגיע בסוף הקיץ סמוך לקו השחור", נכתב בהודעתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק