למה השלג דילג על ירושלים?

למרות התחזיות הסקפטיות, למרות ההמתנה, הציפייה והתקווה - השלג לא הגיע לירושלים ונותר נחלתם של תושבי הצפון. אבל מלבד הציפייה, חזאי חדשות 2 מסביר את הסיבה לכך שהירושלמים יסתפקו בגשם. לירושלמים שבכל זאת רוצים ליהנות מהשלג אנו ממליצים: סעו לחרמון

אז מדוע לא ירד שלג בסופו של דבר? "דיברנו על שלג שיהיה באוויר בעיקר והיינו סקפטיים לגבי היערמות שלהם, אבל מלבד כמה דיווחים נקודתיים, לא התקבלו דיווחים על סימן לצורה כלשהי של שלג בבירה", אמר חזאי חדשות 2 אלעד זוהר. "התנאים לא היו מספיק קרים, היו בין ארבע לשלוש מעלות בשעות הבוקר, וזה בדיוק הקטע הגבולי של התחזית".

"הסיבה המטאורולוגית לכך שלא ירד שלג יכולה להיות העובדה שלא ירד גשם הלילה בירושלים", הוסיף זוהר. "גשם ידוע בכך שהוא מצנן את הסביבה, ומוריד באופן מקומי את הטמפרטורה. לכן הלילה לא התקרר כמו שחשבנו מאחר שענני הגשם לא חלפו מעל אזור ירושלים, וזה דבר שקורה, אבל מאוד קשה לחזות את זה".

לעומת זאת בצפון כן ראו שלג. "דיווחים מאתר החרמון סיפרו על שלג שנערם בגובה של יותר ממטר וחצי בחלקים הגבוהים של האתר", ציין זוהר. "גם בצפון רמת הגולן התקבלו דיווחים על שלג שירד באופן ספורדי בפסגות, אבל לא דווח על היערמות".

ומה לגבי סוף השבוע? הגשמים ימשיכו לרדת בצפון הארץ גם מחר, אך רק החרמון יישאר מושלג בתום המערכת החורפית הזאת. "זו הזדמנות טובה לגולשים להגיע לאתר החרמון וליהנות מהשלג", ממליץ זוהר. כל שנותר הוא להצטייד בבגדים חמים ולנסוע רגע לפני שהאביב מגיע.

איך החורף שלכם נראה? גולשי חדשות 2 מוזמנים להמשיך ולשלוח אלינו תמונות או קטעי וידאו של הגשם והסערה. שלחו למערכת חדשות 2 דרך המייל האדום, דרך הפייסבוק של תחזית חדשות 2 שלנו או שלחו למס' 2222 מכל טלפון נייד. התמונות והסרטונים הטובים עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק